Metai baigti dar viena puikia pergale namuose

2015 12 30

Dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pasiekė ir metus su pakilia nuotaika baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (7/10) klubas. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 91:78 (26:17, 20:23, 26:24, 19:14) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (5/11) ekipą.

Pasvaliečiai prabėgus minutei svečiai pirmavo 3:2, bet tada „Lietkabelis“ įmetė 7 taškus iš eilės – 9:3. Sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio panevėžiečiai turėjo 4 taškų persvarą (17:13) ir sustoti neketino – spurtas 7:0 leido pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 24:13. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių šeimininkai buvo priekyje 26:17.

Antrajame ketvirtyje „Pieno žvaigždės“ ėmė artėti ir 15-ąją minutę deficitą sumažino iki vieno taiklaus metimo – 29:31. Po Kazio Maksvyčio paprašytos minutės pertraukėlės „Lietkabelis“ įmetė 9 taškus iš eilės ir vėl atitrūko – 40:29. Kiek geriau paskutines minutes sužaidė svečiai iš Pasvalio, kurie įpusėjus mačui atsiliko 6 taškais – 40:46.

Po didžiosios pertraukos pirmieji pasižymėjo pasvaliečiai (42:46), bet tada sekė „Lietkabelio“ atsakas 9:0, leidęs susigrąžinti dviženklę persvarą – 55:42. Čia pat ir „Pieno žvaigždės“ laimėjo atkarpą 7:0 – 49:55. Dar arčiau Manto Šerniaus kariauna buvo 25-ąją minutę (57:62), tačiau ir vėl gera panevėžiečių atkarpa (8:0) padėjo jiems išlaikyti saugią distanciją – 70:57. Kaip ir antrajame ketvirtyje, taip ir trečiajame „Pieno žvaigždės“ geriau sužaidė paskutines dvi minutes ir tai leido sumažinti atsilikimą – 64:72.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus kiek daugiau nei 2 minutėms Derrickas Low dar labiau priartino savo komandą (70:75), bet Mile Iličius įmetė 4 taškus paeiliui – 79:70. Lauris Blausas atsakė dvitaškiu (72:79), tačiau „Lietkabelis“ 3 minutes į savąjį krepšį nepraleido nė taško, o po Valdo Vasyliaus tritaškio skirtumas išaugo iki 15 taškų – 87:72. Per likusias pusantros minutės Panevėžio ekipa išlaikė pranašumą ir šventė dar vieną pergalę, kuri LKL buvo penktoji per pastarąsias šešerias rungtynes.

„Lietkabelis“: S.Buterlevičius (5 atk. kam.) ir V.Vasylius (8 rez. perd.) po 18, A.Labuckas (5 atk. kam.) ir A.Valeika po 11, M.Pavkovičius (8 rez. perd.) ir M.Iličius po 9, J.Kazakauskas 8.

„Pieno žvaigždės“: D.Low 19, R.Moore‘as 18, Ž.Skučas 12, S.Babrauskas ir A.Agafonovas (5atk. kam.), po 10.