Naujienos

M.Sajus prieš mačą su „Žalgiriu“: yra ambicijos, norisi pasirodyti gerai

2020 01 04

„Betsafe–LKL“ klubai sutiko 2020-uosius ir toliau tęs kovą dėl aukščiausių vietų lentelėje – per dvi savaitgalio dienas bus sužaistas pirmasis pilnas naujųjų kalendorinių metų turas, o per jį aikštelėse pasirodys visos dešimt lygos komandų.

Centriniame turo susitikime sekmadienį Panevėžio „Cido“ arenoje susitiks vietos „Lietkabelis“ ir šalies čempiono titulą ginantis bei vis dar be pralaimėjimų šiame čempionate žygiuojantis Kauno „Žalgiris“.

Tai bus jau antrasis šių komandų susidūrimas sezone. Pirmąją akistatą spalio pradžioje Kaune „Žalgiris“ laimėjo 96:69, tačiau galutinis skirtumas yra kiek apgaulingas.

Du kėlinius komandos kovėsi taškas į tašką, o įpusėjus rungtynėms žalgiriečių persvara siekė vos tris taškus (48:45). Tačiau po pertraukos šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, nurūko į priekį ir iškovojo pergalę.

Tose rungtynėse naudingiausiu „Lietkabelio“ žaidėju buvęs ir 17 taškų pelnęs Martynas Sajus teigia, jog Panevėžio komanda po pertraukos nesugebėjo susitvarkyti su padidėjusiu varžovų spaudimu.

„Pirmoje rungtynių pusėje sekėsi kaip ir neblogai, tačiau antroje praradome kontrolę, „Žalgiris“ mus išmušinėjo iš derinių, neleido priiminėti kamuolių. Gavome daug spaudimo ir prasidėjo klaidos, greitos jų atakos ir taip praradome mačo kontrolę.

Pagrindinis tikslas sekmadienį yra neatiduoti tos kontrolės ir nepaleisti „Žalgirio“ į priekį, nes kai tokią komandą paleidi, grįžti į rungtynes tampa sunkiau“, – LKL.lt kalbėjo M. Sajus.

Panevėžiečiai bus nusiteikę nutraukti pergalingą „Žalgirio“ seriją, o svarbiu faktoriumi tose rungtynėse vėl gali tapti M. Sajus. Šis pirmose naujųjų metų rungtynėse su „Šiauliais“ surengė geriausią asmeninį sezono pasirodymą (18 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 28 naudingumo balai) bei ryškiausiai prisidėjo prie to, kad Saulės mieste būtų iškovota pergalė 80:71.

Pats aukštaūgis tokio savo pasirodymo nesureikšmino ir tikino, kad svarbu buvo pildyti taktinius trenerių štabo sumanymus.

„Treneris akcentavo didžiulį susikaupimą, žinojome, kad prieš „Šiaulius“ atsipalaiduoti negalima, jei jie pajus žaidimą, kiekvienai komandai padarys daug nemalonumų. Svarbiausia buvo pradžia, o mačo eigoje turėjome ir taktinių sprendimų, kuriuos reikėjo įgyvendinti. Laikėmės plano, pabėgome į priekį ir viskas buvo užbaigta.

Žinome, kad „Šiauliai“ nėra ta komanda, kuri turi labai daug gerų žaidėjų, tai ir Antano Udro netektis iš jų kažkiek atėmė. Sunku pasakyti, ar su juo mums būtų sunkiau ar lengviau. Iš dalies – gal ir būtų kažkiek lengviau, bet nemanau, kad tai buvo tas pagrindinis faktorius“, – LKL.lt pasakojo M. Sajus.

Vidurio puolėjas yra vienas iš keleto „Lietkabelio“ narių, praeityje buvusių „Žalgirio“ sistemos dalimi. Tokie yra ir Tomas Dimša, Marius Valinskas, Paulius Valinskas, taip pat anksčiau klube žaidęs Vytenis Lipkevičius.

Kaip minėjo M. Sajus – mačuose prieš buvusią komandą kartais norisi pasirodyti geriau, tačiau tokių pasirodymų per daug sureikšminti jis nėra linkęs.

„Kiekvienose rungtynėse tenka susitikti su buvusiais komandos draugais, pažįstamais. Savaime aišku, yra ambicijos, norisi pasirodyti gerai, bet nebūtinai prieš „Žalgirį“, tikrai yra daug komandų, prieš kurias lygiai taip pat noriu gerai sužaisti“, – pasakojo po 13,9 naudingumo balo renkantis „Lietkabelio“ vidurio puolėjas.

2021-2022: