Naujienos

M.Sajus: apie „gyvenk arba mirk“ rungtynes, karjeros rekordą ir G.Maldūno vaišes komandai

2020 01 13

„Gyvenk arba mirk“ – taip antradienio FIBA Čempionų lygos rungtynes prieš Ostendės „Filou“ ekipą galėtų apibūdinti visa Panevėžio „Lietkabelio“ komanda.

A grupėje susiklostė situacija, kad penktoje vietoje esantys Nenado Čanako auklėtiniai atsilieka 1 laimėjimu nuo 4-ąją poziciją užimančių belgų, tad laimėti yra būtina, kadangi patyrus nesėkmę nuo atkrintamųjų ribos skirtų jau 2 pergalės, o būtų likę žaisti vos 3 turus.

Pirmajame rate „Filou“ laimėjo 80:66, tad „Lietkabelis“ yra nusiteikęs ryžtingai pasiekti revanšą. Juolab, kad pastaruoju metu „Cido“ arena tapo nepralaužiama tvirtove, kur krito tiek Kauno „Žalgiris“, tiek Klaipėdos „Neptūnas“.

Praėjusį šeštadienį „Betsafe–LKL“ pirmenybėse „Lietkabelis“ klaipėdiečius pranoko 102:64, o geriausią mačą šiame sezone sužaidė Martynas Sajus, kuris pelnė 24 taškus, surinko 29 naudingumo balus vos per 22 minutes. Centras pelnytai buvo išrinktas naudingiausiu savaitės žaidėju. Oficialiai „Lietkabelio“ svetainei M.Sajus pasidžiaugė savo pasirodymu, bet jo tikrai nesureikšmino. Aukštaūgis tikisi, kad antradienį „Lietkabelis“ sulauks itin aktyvaus sirgalių palaikymo, kuris komandai yra labai svarbus.

– Ką jums reiškia naudingiausio savaitės žaidėjo prizas?

– Smagu, kad taip pasisekė. Aišku, per daug negaliu sureikšminti, nes buvo vienas mačas. Tikiuosi, kad ir daugiau bus tokių sėkmingų savaičių.

– 11 dvitaškių iš 11 – jūsų karjeros rekordas?

– Studentų lygoje buvau pataikęs 8 iš 8. Daugiau nesu pataikęs, todėl tikrai rekordas.

– „Neptūno“ strategas T.Rinkevičius „Lietkabelį“ pavadino karščiausia komanda lygoje. Kas lėmė pergales prieš „Žalgirį“ ir klaipėdiečius?

– Praėjo jau daugiau nei pusė sezono, todėl komanda tikrai yra susižaidusi, gerai jaučiame vienas kitą. Taip pat namuose mums žaisti yra lengviau. Tikrai šiuo metu atrodome neblogai.

– Net 38 taškais nugalėtas „Neptūnas“. Ar pačių nenustebino tokia rungtynių eiga?

– Kai pasidarai didesnį skirtumą, metimai patys sukrenta. Galima taip ir pasakyti – kai nėra įtampos, didelis skirtumas, tada įsižaidi ir pradedi mesti tuos metimus, kurių galbūt įprastai nemestum. Kai pataikai, tada ir būna toks skirtumas. Visi buvome nusiteikę ir laukėme šių rungtynių, nes pralaimėjome išvykoje, todėl buvo likusi nuoskauda ir norėjome revanšuotis.

– G.Maldūnas pelnė 100-ąjį tašką. Ar jau komandą pavaišino?

– Sekmadienį jau buvo atlyginta komandai – į rūbinę buvo pristatytos picos. Manau, kad Gabrielius labai nesupyko ir žino, kad pelnius 100-ąjį tašką reikia komandai kažką nupirkti (šypsosi).

– Antradienį laukia „gyvenk arba mirk“ mačas. Ar suprantate jo svarbą?

– Be abejo, kadangi stebime, kas dedasi turnyrinėje lentelėje ir žinome, jog reikia laimėti, jeigu norime patekti į kitą etapą. Jeigu žaisime taip, kaip tai darėme pastaruoju metu, turime daug šansų laimėti.

– Kas nepavyko pirmajame tarpusavio susitikime?

– „Filou“ žaidė su didele energija, labai gerai kovojo dėl kamuolių. Mums reikia irgi žaisti su didele energija ir neleisti jiems pajausti savojo žaidimo.

– Antradienį komandą slėgs įtampa, o galbūt viršų ims teigiamos emocijos po gerų rungtynių atkarpos?

– Tai, kad žaidžiame namie ir turėjome gerų rungtynių, tikrai neleis būti susikausčiusiems. Žinoma, kad šiokia tokia įtampa bus, bet ji nebus tokia, kuri trukdytų žaisti savąjį krepšį.

– Pastaruosiuose mačuose „Cido“ arenoje matome vis daugiau sirgalių. Kiek jums svarbus yra jų palaikymas?

– Kiekvienam žaidėjui smagu išbėgti ant parketo, kai salėje tave palaiko tiek daug žmonių. Tokioje atmosferoje žaisti yra visiškai kitaip, padaugėja ir emocijų. Ne veltui yra sakoma, kad sirgaliai yra „šeštas žaidėjas“. Jie mūsų komandai labai padeda.

2021-2022: