Naujienos

M.Kuzminskas: „Lietkabelis“ ne veltui pastaraisiais metais yra vienas geresnių klubų Lietuvoje

2020 10 13

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda trečiadienį Europos taurės trečiajame ture namuose priims Mindaugą Kuzminską ir Mantą Kalnietį savo gretose turinčią Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipą.

C grupės kovas Rusijos klubas pradėjo užtikrinta pergale 89:72 prieš Antverpeno „Telenet Giants“, bet praėjusią savaitę išvykoje 79:85 krito kovoje su Bolonijos „Virtus“. Savaitgalį „Lokomotiv-Kuban“ Vieningoje lygoje turėjo žaisti mačą prieš Talino „Kalev/Cramo“, tačiau Estijos ekipoje užfiksuotas koronaviruso atvejis, todėl į dvikovą neatvyko, o už tai jai skirtas techninis pralaimėjimas 0:20.

Su „kklietkabelis.lt“ svetaine prieš artėjančias rungtynes mintimis pasidalinęs M.Kuzminskas papasakojo apie gerokai ilgesnę nei įprastai kelionę į Lietuvą ir prisiminė savo pastarąsias rungtynes prieš „Lietkabelį“, kurios įvyko prieš daugiau nei aštuonerius metus.

– Kaip vertinate savo komandos startą šiame sezone?

– Kol kas dar labai anksti vertinti. Matome, kad tiek Vieningoje lygoje, tiek Europos taurėje dar tas žaidimo lygis nėra aukštas ir matoma daug žaidybinio broko. Kiek tenka stebėti rungtynių Eurolygoje, ten irgi dar toli iki kokybiško krepšinio. Mūsų tikrasis žaidimas turėtų išryškėti vėliau, nes turėjome problemų dėl saviizoliacijos taisyklių, ekipą aplankiusio koronaviruso, vėliau prisijungusių naujokų. Pačiam irgi buvo laba gaila po vasarą įdėto darbo dvi savaites būti izoliuotam tik atvažiavus, o vėliau ir sergant. Tačiau džiugu, kad klubas į viską žiūrėjo labai profesionaliai ir tikimės, kad dabar mūsų sezonas bus ramesnis. Galima sakyti, kad mūsų pasiruošimo ciklas yra būtent dabar, todėl išsilaižę žaizdas po truputį įsibėgėjame.

– Kiek dar jums neįprasta situacija, kai varžovai neatvyksta į rungtynės dėl koronaviruso, o komandos kelionė į Panevėžį vyksta per Kaliningradą?

– Vis dar labai neįprasta. Su „Kalev“ turėjome žaisti pirmą sezono mačą, bet jis buvo nukeltas, nes tuo metu mūsų komanda turėjo problemų dėl viruso, o dabar jau patys estai negalėjo atvykti dėl tos pačios priežasties. Atėjome į treniruotę žiūrėti video, ruoštis rungtynėms, bet rūbinėje pasakė, kad rungtynių nebus. Buvo savotiškas šokas, kadangi reikėjo iš esmės keisti treniruočių planą. Matome, kad su tokiais atvejais ir sunkiomis kelionėmis reikės šiemet susitaikyti. Reikia pasidžiaugti, kad sezonas apskritai vyksta.

Mūsų pačių kelionė į Panevėžį užtruko ilgiau nei įprastai – Krasnodarą palikome pirmadienį, o grįšime tik penktadienį. Sumoje, penkios dienos dėl vieno mačo. Skridome iš Krasnodaro į Maskvą, tada – į Kaliningradą. Iš ten važiavome autobusu iki pasienio, tada išlipome, perėjome tiltą ir Lietuvoje jau pasitiko kitas autobusas, kuris ir nuvežė į Panevėžį. Kelionė yra viena iš įsimintinesnių.

– Kokį įspūdį kol kas palieka „Lietkabelis“?

– Nenuspėjamą, nes vienose rungtynėse gali išvykoje nugalėti „Žalgirį“, bet gali nusileisti namuose „CBet“, su visa pagarba prieniškiams. Pavojingas varžovas, kuris ir su „AS Monaco“ bei „Virtus“ du kėlinius kovėsi kaip lygūs su lygiais. Nenado Čanako auklėtiniai visada gerai žaidžia. Ne veltui jis tiek sezonų dirba „Lietkabelyje“ ir ne veltui šis klubas pastaraisiais metais yra vienas geresnių Lietuvoje. Šiuo atveju, kaip jų stiprybę labiausiai ir norėtųsi išskirti ne kurį nors žaidėją, o trenerį.

– Kokie jūsų prisiminimai iš pastarųjų rungtynių su „Lietkabeliu“?

– Tai buvo rungtynės, kai žaidžiau „Žalgiryje“. Būtent po šio mačo Ibrahimas Jaaberas nusprendė palikti komandą, nes buvo alaus reklamos, apsinuoginusios šokėjos. Tos rungtynės man įsiminė būtent ne dėl krepšinio, o dėl to neįprasto įvykio.

– Lietuviai prieš savo šalies komandas dažniausiai surengia gerus pasirodymus. Kodėl?

– Geriau neprisikalbėti – tegu taip ir būna (šypsosi). Sezono pradžioje kiekviena pergalė yra svarbi, nes negali žinoti, kaip toliau klostysis sezonas. Nors emocijų grįžtant rungtyniauti prieš Lietuvos ekipą yra visada daugiau nei įprastai, tačiau tikrai dabar yra svarbiausia iškovoti pergalę išvykoje. O lengva nebus.

– Kaip manote, kaip jus su M.Kalniečiu sutiks vietos publika?

– Būtų normalu, jeigu lietuviai palaikys lietuvius. Kita vertus, atvažiuojame žaisti prieš jų mylimą komandą. Čia yra profesionalus sportas, kur žaidžia ekipa prieš ekipą ir sentimentai turėtų būti padėti į šalį. Prognozuoti reakciją būtų tas pats, kas prognozuoti rinkimų rezultatus (juokiasi). Jeigu gražiai sutiks – ačiū, o jeigu ne – irgi suprasiu, nes palaiko savo klubą. Kaip krepšininkui, labai norisi matyti pilnas tribūnas, net ir svečių arenoje, bet šiuo laikotarpiu vis tiek yra svarbiausia žmonių sveikata.

– Kaip vertinate „Lietkabelio“ ir „Lokomotiv-Kuban“ ekipoms tekusią grupę?

– Mūsų grupė yra stipriausia iš visų. „Virtus“, „Lokomotiv“ – vieni favoritų keliauti toli. „AS Monaco“ yra atletiška ir stipri komanda, kuri gerai žaidžia namuose, ką pernai pajuto „Rytas“, o šiemet – „Lietkabelis“. Prieš „MoraBanc“ teko žaisti anksčiau ir tai yra tikrai pavojinga ekipa, nes visuomet ispanų ekipos išsiskiria netradiciniu krepšiniu, turi subalansuotą sudėtį. „Lietkabelis“ taip pat turi savo privalumų – lietuviai visada moka žaisti krepšinį, o dar ir trenerį turi iš Balkanų krašto. Silpniausias varžovas atrodo belgų komanda, bet ir su ja reikia kovoti.

2021-2022: