Naujienos

M.Ignatavičius turnyre JAV žvalgėsi potencialių naujokų

2018 04 19

Panevėžio „Lietkabelio“ klubo direktorius Mantas Ignatavičius tik prieš kelias dienas grįžo iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV).

Klubo vadovas dalyvavo nuo 1953 metų rengiamame „Portsmouth Invitational“ turnyre, kuris vadinamas tramplinu JAV universitetus baigusiems absolventams į profesionalų krepšinį. Ten kasmet kviečiami 64 atletai, kurie nepretenduoja į aukščiausius šaukimus Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje, tačiau ketvirtajame kurse demonstravo aukštus rezultatus pajėgiausiose konferencijose Nacionalinėje koledžų atletų asociacijoje (NCAA).

„Į turnyrą vykau todėl, kad ten yra puiki galimybė pamatyti žaidėjus iš arti, įvertinti jų potencialą ir susitikti su agentais. Daugelis tų žaidėjų trauks į Europą, keli turėtų ištraukti laimingą bilietą į NBA“, – pasakojo M.Ignatavičius.

„64 žaidėjai suskirstomi pagal pozicijas ir žaidžia tarpusavyje. Komandoje būna po 8 žaidėjus, jog visi gautų šansų pasireikšti, todėl krepšininkai rungtyniauja panašų minučių skaičių“, – oficialiai „Lietkabelio“ svetainei pasakojo pašnekovas.

M.Ignatavičius buvo vienas iš dviejų lietuvių, nuvykusių į šią stovyklą. Ten „Lietkabelio“ direktorius sutiko nemažai klubų vadovų ne tik iš Europos, bet ir Kinijos ar Filipinų.

„Stovykloje žaidėjus stebėjo net po kelis skautus iš kiekvieno NBA klubo. Atvyksta ne tik geriausi JAV krepšinio agentai, bet ir Europos. Mažesnių komandų vadovų buvo praktiškai iš kiekvienos Europos šalies. Potencialių žaidėjų komandoms ieškojo ir Kinijos, Filipinų bei Pietų Korėjos ekipų žvalgai“, – įspūdžiais dalinosi M.Ignatavičius.

Tarp išrinktųjų buvo ir Noterdamo universitetą baigęs lietuvis Martinas Gebenas: „Martinas atrodė tikrai neblogai. Matėsi, kad sezonas pasibaigęs senokai, todėl nebuvo geriausios sportinės formos. Į NBA jam prasimušti greičiausiai nepavyks, bet darbą Europoje turėtų susirasti.“

M.Ignatavičius nusižiūrėjo kelis žaidėjus „Lietkabeliui“, bet kol kas su žaidėjais pasirašyti sutarčių nepavyktų, kadangi jie svajoja apie žaidimą pajėgiausioje pasaulio lygoje – NBA.

„Išvyka buvo tikrai naudinga, nes turiu kelis kandidatus, kurie domina mūsų klubą. Pasirašyti sutartis kol kas labai sudėtinga, nes daugelis svajoja apie NBA ir bandys savo laimę Vasaros lygoje. Jeigu nepateks į NBA, tada jau galvos apie pasiūlymus iš Europos“, – „kkLietkabelis.lt“ pasakojo M.Ignatavičius.

„Portsmouth Invitational“ turnyre, prieš pradėdami profesionalų karjeras, savo sugebėjimus demonstravo tokie Lietuvos krepšinio sirgaliams pažįstami žaidėjai kaip Brockas Motumas, Davidas Loganas ar Tyrese’as Rice’as.

2020-2021: