Naujienos

M.Budzinauskas: pajutome žaidimo skonį ir parodėme, jog mokame žaisti krepšinį

2014 10 02

Pagirtinai su Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionais kovojęs Panevėžio „Lietkabelio“ klubas ketvirtadienį turėjo pripažinti Kauno „Žalgirio“ pranašumą rezultatu 70:88.

Vyriausiasis „Lietkabelio“ treneris Mindaugas Budzinauskas po dvikovos džiaugėsi savo auklėtinių kovingumu ir nusiteikimu. Specialistas taip pat pasidžiaugė Manto Kazono žaidimu, kuris įmetė 14 taškų ir buvo rezultatyviausias šeimininkų gretose.

„Matėsi, kad „Žalgiris“ pasimokė po nesėkmes prieš „Juventus“. Tikrai labai solidžiai sužaidė jų lyderiai. Eilinį kartą puikiai rungtyniavo jaunasis įžaidėjas Lukas Lekavičius. Matosi, kad auga neeilinis talentas. Mane nudžiugino, ypatingai pirmoje mačo dalyje, kad po sunkios pradžios vyrai nenuleido rankų ir stengėsi, nors kaustė jaudulys ir įtampa. Po pirmų dviejų labai blankių ir prastų rungtynių, pagaliau pajutome žaidimo skonį ir parodėme, jog mokame žaisti krepšinį bei galime kautis kad ir su pačiu „Žalgiriu“.

Buvo ir emocijų, ir komanda degė noru rungtyniauti. Žinoma, nepavyko išvengti duobių, kas yra mažas minusas ir reikia stabilizuoti tą žaidimą – negalime prarasti kontrolės, nes tokios ekipos labai skaudžiai už tai baudžia. Telkėme gynybą prieš „Žalgirio“ aukštaūgius ir tai automatiškai šiek tiek atrišo rankas metikams, ką jie ir išnaudojo“, – kalbėjo treneris.

– Dėl traumos praradote Dainių Šalengą.  

– Noriu padėkoti Dainiui, kuriam dar pirmajame LKL mače Prienuose įskilo šonkaulis. Jis, kęsdamas stiprų skausmą, žaidė ir prieš „Dzūkiją“. Matėsi, kad jam yra sunku, bet kovojo toliau. Tikiuosi, kad jis grįš kaip įmanoma greičiau, nes yra mūsų komandos lyderis.

– Galbūt po šio pralaimėjimo nuotaika geresnė nei po nesėkmės prieš „Dzūkiją“ ar „Prienus“?

– Po pralaimėjimo nuotaika negali būti labai geresnė. Viskuo galima džiaugtis, bet pralaimėjimas yra pralaimėjimas. Nemanau, kad šiuo metu „Žalgiris“ nėra neįveikiama komanda. Momentais tikrai džiugino mūsų žaidimas, kas byloja, jog padarėme tinkamas išvadas po pirmųjų dviejų rungtynių. Pamatėme, kad jeigu neatiduosime visų jėgų, tai bet kokio teigiamo rezultato tikėtis neįmanoma. Šiandien visi žaidėjai atidavė širdį aikštelėje. Toks ir yra trenerių ir visos komandos tikslas. Tikrai varžovas buvo pajėgus ir šį sezoną spėjęs vieną kartą nudegti. Buvo sunku žaisti, bet džiugu, jog kovojome.

– Sėkmingas M.Kazono žaidimas jūsų nenustebino?

– Manto galimybes puikiai žinau. Aišku, jis galbūt tapo aplinkybių auka, nes jo pozicijoje žaidžia Dainius Šalenga, kuris yra labai pajėgus krepšininkas. Tiesiog Mantui vis pritrūkdavo galimybės atsiskleisti, o dabar ją gavo ir puikiai šansu pasinaudojo. Džiugu, kad Kazonas patakė savo metimus, bet mane labiausiai džiugina ne tai, o tai, kad jis nenuleido galvos, nes negavo pasireikšti prieš „Dzūkiją“. Išėjo ant parketo pasiruošęs ir kovojo. Tai labiausiai džiugino.

Kitą mačą „Lietkabelis“ žais spalio 5 dieną, sekmadienį, 15.00 valandą su Kėdainių „Nevėžiu“.

2021-2022: