Naujienos

M.Budzinauskas: „Lietkabelis“ – rimta komanda, ateityje kelianti ambicingus tikslus

2014 07 12

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas penktadienį suformavo trenerių štabą ir dabar visą dėmesį telks į komandos komplektavimo darbus.

Vyriausiais treneris Mindaugas Budzinauskas oficialiai „Lietkabelio“ svetainei teigė, kad komanda stengsis į savo gretas prisivilioti nemažai talentingų krepšininkų, kurie ateityje galėtų Panevėžio komandą vesti į pergales.

Pokalbis apie „Lietkabelį“, minimalius tikslus, trenerio darbo stilių ir asistentą Gintarą Kadžiulį – „KKLietkabelis.lt“ parengtame interviu.

– Kas pastūmėjo priimti sprendimą treniruoti Panevėžio klubą?

– Man labai malonu, kad gavau tokį pasiūlymą, nes norėjosi dirbti Lietuvoje. „Lietkabelis“ – rimta komanda, ateityje kelianti ambicingus tikslus. Pasiūlymo ilgai nesvarsčiau ir su malonumu jį priėmiau.

– 2007–2008 metų sezone pats žaidėte Panevėžio ekipoje. Kokie prisiminimai?

– Prisiminimai tikrai puikūs. Turėjome gerą ir įdomų sezoną. Tuo metu dar rungtyniavome senoje arenoje, o dabar jau žaisime gražioje „Cido“ arenoje. Prisiminimai tikrai patys geriausi, nes viskas buvo tikrai gerai.

– Koks jūs esate treneris?

– Esu dar jaunas treneris, kuris stengiasi mokytis iš kitų strategų. Mokausi tiek gyvai, tiek stebėdamas įvairiausių rungtynių įrašus. Noriu kaip įmanoma daugiau išmokti. Kas liečia mano darbo stilių, čia jau geriau reikėtų klausti žaidėjų, nes pats nenorėčiau apie save pasakoti kaip apie trenerį. Manau, kad esu pakankamai subrendęs darbui „Lietkabelyje“.

– Kas yra jūsų trenerio idealai?

– Nebūsiu originalus pasakydamas, kad iš lietuvių man labiausiai imponuoja Jonas Kazlauskas. Ne kartą teko susidurti su Željko Obradovičiumi. Čia – tik garsios pavardės, bet stengiuosi mokytis iš visų trenerių. Iš vienų bandau pamatyti, ką jie daro blogai, iš kitų – ką gerai. Per savo krepšininko karjerą esu sutikęs nemažai trenerių. Manau, kad pasimokyti kažko galima iš kiekvieno. NBA yra visai kitokio stiliaus mokykla. Pats dažnai žiūriu tos lygos rungtynes ir analizuoju, koks žaidimo planas, kokios taikomos žaidimo sistemos.

– Jums talkins G.Kadžiulis. Laukia produktyvus ir sėkmingas bendradarbiavimas?

– Gintarui tai bus pirmieji žingsniai trenerio karjeroje. Jis tikrai bus geras asistentas, nes yra sukaupęs didelę patirtį kaip žaidėjas. Gerai, kad Kadžiulis dar nebus atitrūkęs nuo aikštelės, todėl bus labai geras tarpininkas tarp manęs ir žaidėjų. Jo laukia daug darbo ir jis bus labai svarbi komandos dalis. Mes tikrai rasime bendrą kalbą ir džiaugiuosi, kad turiu galimybę dirbti su juo.

– „Lietkabelio“ gretose visada rungtyniauja nemažai jaunimo. Mėgstate dirbti su perspektyviais krepšininkais?

– Man visada įdomu stebėti, kaip jaunimas tobulėja ir keičiasi. Nemažai tikiuosi iš jaunimo. Viliuosi, kad jie norės tobulėti, o tai reiškia, jog su didele energija dirbs treniruotėse ir sieks savo tikslų. Jeigu jie įrodys, kad gali gerai rungtyniauti, tuomet tikrai gaus savo šansą.

– Praėjusį sezoną „Lietkabelis“ tik per plauką liko už LKL atkrintamųjų borto. Kokios užduotys kitam sezonui?

– Kol kas klubo vadovai neiškėlė konkrečių užduočių, bet tikrai neįsivaizduoju, kad komanda kaip „Lietkabelis“ nepateks į atkrintamąsias. Tai būtų tik minimalus tikslas. Jeigu galvoti apie aukštesnes pozicijas, reikia sulaukti, kaip seksis komplektuoti sudėtį. Net neįsivaizduoju scenarijaus, kad Panevėžio klubas nepatektų į LKL atkrintamąsias. Aš noriu, kad užimtume kaip įmanoma aukštesnę vietą.

– Šią vasarą klubas pratęsė sutartį su Mantu Kazonu. Galbūt dabar komplektavimo darbai sparčiau judės į priekį?

– Pirmuosius žingsnius stengiamės žengti – dairomės žaidėjų, analizuojame rinką. Norime, kad komandoje būtų kaip įmanoma daugiau lietuvių. „Lietkabelis“ žvelgia į ateitį, todėl tikrai bandysime įsigyti dar daugiau perspektyvių krepšininkų. Darbai turėtų įsibėgėti ir viskas judės greičiau.

2021-2022: