Naujienos

LKL pagyros „Lietkabeliui“: klubas darosi vis patrauklesnis taškas LKL žemėlapyje

2015 09 27

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda daugelį metų neišsiskyrė LKL turnyro lentelės apačioje ir buvo eilinė šalies čempionato autsaiderė. Tačiau pastaraisiais metais panevėžiečiai keičiasi. Galbūt turryro lentelėje aukštaičių vieta pernelyg nekyla, tačiau besikeičiantis Panevėžio krepšinis bręsta pergalėms.

Krepšinis tampa reiškiniu

Krepšinis Panevėžyje tampa reiškiniu. Tą pastebėjo ne vienas „Lietkabelio“ krepšininkas.

Pastaraisiais metais „Lietkabelis“ vis daugiau įtraukia miestą į krepšinį. Kalbame ne tik apie rungtynių lankomumą, bet socialinių akcijų gausą, bendravimą su miesto bendruomene, dalyvavimą miesto gyvenime.

„Lietkabelis“ išsivalė praeities žaizdas ir daugiau nebesiskundžia vėluojančiais atlyginimais.

Klubas vis artimiau pasiekiamas visuomenei viešojoje erdvėje ir darosi vis patrauklesnis taškas LKL žemėlapyje.

„Lietkabelio“ vadovai į klubą žiūri ne tik kaip į pergalių siekimą ir garbėtrošką, bet ir kaip į Panevėžio bendruomenės dalį. Kai dėl finansinių problemų iš Lietuvos futbolo čempionato pasitraukė tituluotasis „Ekranas“, krepšinio klubas turi puikią galimybę tapti miesto sporto vėliavnešiu.

Akivaizdų tobulėjimą už aikštės ribų beliko vainikuoti gerais rezultatais. O molio nulipdyti laiminčiai komandai yra.

Komandinė dvasia

„Šio sezono „Lietkabelio“ sudėtis yra kovinga, galinti kibiai gintis, greitai pulti ir, tikėkimės, maloniai nustebinti pergalių skaičiumi“, – sakė A.Labuckas.

Sėkmingai į komandos žaidimą įsiliejo visi trys gynėjai iš užsienio – amerikiečiai Jermaine’as Love, Brandonas Woodsas ir latvis Akselis Vairogas.

„Lietkabelis“ turi solidžią puolėjų grandį su Arnu Labucku ir Valdu Vasyliumi. „Centro“ pozicijoje – Vilniaus „Lietuvos ryte“ praėjusį sezoną nedaug pasireikšti gavęs, bet krepšinio išalkęs Artūras Valeika.

Ant suolo – potencialo turintis jaunimas ir patikimasis veteranas Jurica Žuža.

Pamokos

Tiesa, to molio buvo ir pernai, bet sezono pradžia buvo nuvilianti. Visas sezonas vėliau griuvo kaip kortų namelis.

2014–2015 m. sezono kovas panevėžiečiai pradėjo su Dainiumi Šalenga, Tautvydu Lydeka, Žygimantu Janavičiumi, Vyteniu Čižausku ir Žygimantu Jonušu priešakyje, bet Mindaugas Budzinauskas nesulipdė laiminčios komandos.

Jos paieškose įstrigę „Lietkabelio“ vadovai iš viso registravo 19 krepšininkų, bet finišavo vos rasdami žaidėjų, kurie galėtų užbaigti ketvirtfinalio seriją su Kauno „Žalgiriu“.

„Lietkabelio“ vadovai pasimokė. Panevėžiečiai nebesivaikė garsių vardų ir bandė suburti vieningą komandą. Būtent komandine dvasia „Lietkabelis“ kol kas išsiskiria prieš artėjantį sezoną. Be abejo, didžiulis išbandymas tam geram mikroklimatui bus pirmieji pralaimėjimai sezono metu.

„Lietkabelis“ ilgai laukė Dariaus Maskoliūno atsakymo, bet galiausiai suteikė šansą pernai trenerio poste debiutavusiam Gintarui Kadžiuliui.

Emocionalus specialistas kartais į įvykius aikštėje dar reaguoja kaip krepšininkas, bet sparčiai tobulėja ir „Lietkabelio“ žaidėjams jau spėjo išdalyti gerų patarimų.

Kad komandos vienybė ir darna virstų pergalėmis, „Lietkabeliui“ prireiks ir sėkmės, nes varžovai vasarą nesnaudė ir rimtai pasistiprino.

Vėl gyvybiškai svarbi bus sezono pradžia.

„Lietkabelio“ permainos:

Išvyko: Dainius Šalenga, Noah Dahlmanas, Darius Griškėnas, Evaldas Žabas.

Liko: Mantas Kazonas, Jurica Žuža, Lukas Aukštikalnis, Gediminas Žalalis, Arnas Labuckas.

Atvyko: Brandonas Woodas, Artūras Valeika, Akselis Vairogas, Valdas Vasylius, Julius Kazakauskas, Jermaine’as Love.

Treneris: Gintaras Kadžiulis.

Šaltinis: LKL.lt

2021-2022: