„Lietuvos rytui“ iššūkio mesti nepavyko

2018 01 20

Pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (13/7) klubas, kuris išvykoje 67:96 (17:19, 11:29, 18:19, 21:29) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ (16/4) krepšininkams.

Vilniečiai šiose rungtynėse iš toli atakavo tiesiog fantastiškai. „Lietuvos rytas“ pataikė net 17 tritaškių iš 29 ir pakartojo šio sezono rekordą, kurį buvo pasiekę Prienų–Birštono „Vytauto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai. Vilniečiai tai pat pataikė daugiau tritaškių negu dvitaškių (17:16).

„Lietuvos ryto“ komanda rungtynes pradėjo itin užtikrintai ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo 16:4. Tačiau tada „Lietkabelis“ spurtavo 13:4 ir sumažino atsilikimą prieš kėlinio pabaigą. Vis dėlto, antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ susikrautos persvaros nesiruošė švaistyti ir fantastiško puolimo dėka į rūbinę išėjo turėdamas 20 taškų pranašumą – 48:28.

Po pertraukos svečiai iš Panevėžio bandė kabintis  ir mažinti atsilikimą, tačiau vilniečiai viskam turėjo atsaką ir prieš lemiamą ketvirtį išlaikė itin saugų pranašumą – 67:48. Ketvirtasis kėlinys tarp komandų buvo tik formalumas, o jo metu „Lietkabeliui“ sušvelninti deficito nepavyko ir prie jo pridėjo dar 8 taškus.

Be A. Juškevičiaus likęs „Lietkabelis“, kuris persikėlė į Stambulo „Galatasary“, turėjo verstis tik su trimis gynėjais. Starto penkete rungtynes pradėję Gintaras Leonavičius ir Lorenzo Williamsas (2 taškai) buvo visiškai išjungti iš žaidimo, o būtent jų taškų itin pritrūko panevėžiečiams.

Dar sezono pradžioje „Lietkabelis“ „Siemens“ arenoje iškovojo itin užtikrintą pergalę 97:81, o Panevėžyje laimėjimą šventė „Lietuvos rytas“, kai palaužė aikštės šeimininkus 75:69.

„Lietkabelis“ su Ramūnu Butautu buvo sužaidęs trejas rungtynes, o per jas vidutiniškai rinko net po 97,6 taško, tačiau prieš vilniečių gynybą jokių atsakymų neturėjo.

„Lietuvos rytas“: Travisas Petersonas 24 (5/8 tritaškiai), Mindaugas Girdžiūnas 18 (4/8 tritaškiai, 7 rez. perd.), Jimmy Baronas 12 (4/7 tritaškiai), Martynas Echodas 11 (7 atk. kam.), Arnas Butkevičius 8 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Žanis Peineris 12 (8 rez. perd.), Donatas Tarolis ir Lukas Aukštikalnis po 11, Simas Jasaitis ir Kšištofas Lavrinovičius po 8.