„Lietkabelis“ iki rungtynių pabaigos priešinosi LKL vicečempionams (D.Griškėno komentaras)

2014 02 26

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Vilniuje tik po atkaklios kovos – 74:85 (14:28, 24:18, 17:19, 19:18) nusileido vietos „Lietuvos ryto“ ekipai.

Pirmojo kėlinio pradžios metu į priekį pabėgo šeimininkų krepšininkai, kurie po kelių minučių turėjo 7 taškų pranašumą – 9:2. „Lietkabelio“ ekipą pabudino D.Leonardo ir D.Griškėno tritaškiai – 11:10. Tiesa, po šio epizodo LKL vicečempionai galingai spurtavo ir per likusią ketvirčio dalį susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 28:14.

R.Olanderio dvitaškis su pražanga pradėjo sėkmingą „Lietkabelio“ atakų seriją antrajame kėlinyje, po kurios ekipas skyrė 8 taškai – 30:22. Pajutę panevėžiečius kvėpuojant į nugaras, „Lietuvos ryto“ krepšininkai dar kartą nutolo – 42:24. Po A.Brazio paprašytos minutės pertraukėlės Panevėžio ekipa pradėjo mažinti deficitą, kuris paskutinę ketvirčio akimirką po I.Neliubovo pataikyto dvitaškio tapo vienženklis – 46:38.

Sėkmingai užbaigę pirmąją rungtynių dalį, „Lietkabelio“ krepšininkai nesustojo ir antrosios pradžioje – 48:41. Nepaisant sumažinto deficito, sostinės ekipa netrukus susigrąžino dviženklį pranašumą – 53:41. „Lietuvos ryto“ komanda toliau pavojingai tolo ir po penkių baudos metimų iš eilės bei M.Gecevičiaus dvitaškio ekipas skyrė 17 taškų – 67:50. Panevėžiečiams pasitikėjimo jėgomis ketvirčio pabaigoje įpūtė D.Griškėno metimas per puse aikštės, besibaigiant kėlinio laikui – 67:55.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai lemiamo ketvirčio pradžioje bandė išspręsti rungtynių likimą anksčiau laiko – 71:55. Tiesa, „Lietkabelio“ krepšininkai atsakė atakų uraganu ir sumažino deficitą iki 8 – 73:65. Po kelių akimirkų L.Aukštikalnio tritaškis dar labiau ištirpdė skirtumą – 75:68. Kaip bebūtų, vilniečiai surengė keletą sėkmingų išpuolių ir visgi išplėšė pergalę – 85:74.

Darius Griškėnas („Lietkabelio“ kapitonas): „Iki pergalės pritrūko meistriškumo. Negalima sakyti, kad varžovai rungtynes pradėjo mūsų neįvertindami. Kiek žinau, „Lietuvos ryto“ krepšininkai neatsipalaidavę ir prieš mus žaidė negailėdami jėgų. Rytoj mūsų laukia mačas su Ventspilio ekipa, turėsime eiti ir aikštelėje atiduoti visas jėgas.“

„Lietkabelio“ komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Darius Griškėnas, surinkęs 14 taškų, 10 – pridėjo Darrickas Leonardas, 9 – Žygimantas Šimonis.

Varžovų gretose išsiskyrė Juanas Palaciosas, įmetęs 20 taškų, 15 – pridėjo Martynas Gecevičius, 12 – Gediminas Orelikas.

Kitas rungtynes „Lietkabelio“ komanda žais jau rytoj Panevėžyje nuo 18:30 val. su „Ventspils“ ekipa. Tai bus pirmosios BBL čempionato aštuntfinalio rungtynės.