„Lietkabelis“ trečią kartą šį sezoną nusileido „Dzūkijai“

2015 01 19

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (8/15) komanda, kuri namuose 66:70 (9:17, 18:18, 21:16, 18:19) po įnirtingos kovos rungtynių pabaigoje nusileido Alytaus „Dzūkijos“ (12/10) ekipai.

„Lietkabeliui“ rungtynių pradžia susiklostė nesėkmingai – sužaidus 3 minutes šeimininkai atsiliko 2:10. Gintaro Kadžiulio paprašyta minutės pertraukėlė negelbėjo, nes dar po kelių minučių „Dzūkija“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 15:5. Baigiantis kėliniui Ivanas Neliubovas realizavo abi baudas ir tai leido kiek sumažinti deficitą – 9:17.

Antrąjį ketvirtį panevėžiečiai pradėjo ryžtingai – 5 taškai be atsako leido priartėti iki vieno taiklaus tolimo metimo – 14:17.  Dzūkai atsilaikė ir vėl kiek truktelėjo į priekį – 24:16. 17-ąją minutę komandas skyrė tik 5 taškai (21:26), bet svečiai pataikė du tritaškius iš eilės – 32:21. Dainiaus Šalengos dvi sėkmingos atakos leido priartėti – 25:32. Per likusį laiką Fiodoras Dmitrievas pataikė tolimą metimą, į kurį Jakovas Vladovičius atsakė dvitaškiu ir įpusėjus mačui „Lietkabelis“ atsiliko 8 taškais – 27:35.

Iš karto po pertraukos pasižymėjo Adamas Lapeta (37:27), tačiau „Lietkabelis“ įmetė 5 taškus be atsako – 32:37. Nors Osvaldas Mačernis pataikė dvitaškį (39:32), panevėžiečiai atsakė atkarpa 6:0 bei sumažino deficitą iki minimumo – 38:39. Maža to, sužaidus 5 minutes, G.Kadžiulio auklėtiniai ne tik išlygino rezultatą (41:41), bet ir po Evaldo Žabo taiklių baudų pirmą kartą šiame susitikime išsiveržė į priekį – 43:41. Kėlinio pabaigoje varžovai sužaidė sėkmingą atkarpą 9:0 ir „Lietkabelio“ deficitas šoktelėjo iki 7 taškų – 43:50, tačiau panevėžiečiams atsilikimą po D.Šalengos ir Jurico Žužos metimų pavyko sumažinti ir prieš lemiamą ketvirtį turėti vos 3 taškų deficitą – 48:51.

Ketvirtąjį kelinį „Lietkabelis“ pradėjo taikliais D.Šalengos ir J.Vladovičiaus tritaškiais bei sužaidus vos minutę jau buvo priekyje – 54:51. Beveik įpusėjus ketvirčiui, sužaidus kiek daugiau nei 4 minutes, varžovai taip pat atsakė tolimu metimu, o rezultatas švieslentėje ir vėl buvo lygus – 58:58. Po taiklaus Roko Ūzo tritaškio metimo, varžovai pirmą kartą ketvirtajame kėlinyje išsiveržė į priekį (61:58), bet dvitaškiu atsakė E.Žabas ir „Lietkabelis“ vėl kvėpavo varžovams į nugarą – 60:61. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, „Dzūkijos“ pranašumas šoktelėjo iki 5 taškų – 60:65, tačiau du iš eilės pelnyti I.Neliubovo dvitaškiai leido vėl priartėti – 64:65. Likus žaisti 24 sekundes, varžovai padidino pranašumą iki 4 taškų (64:68), bet E.Žabo prasiveržimas vėl sumažino deficitą – 66:68. Likus žaisti 11 sekundžių, D.Šalengos ir J.Vladovičiaus metimai skriejo pro šalį ir iki paskutinės sekundės įnirtingai kovoję panevėžiečiai rezultatu 66:70 turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Lietkabelis“: E.Žabas 18, J.Vladovičius (7 atk. kam.) 13, I.Neliubovas (4 rez. perd.) 10, D.Šalenga (5 atk. kam., 3 rez.perd.) ir J.Žuža po 8.

„Dzūkija“: F.Dmitirevas 15, V.Dilys 13, R.Ūzas 10, A.Lapeta 8.