Naujienos

„Lietkabelio“ pozicija prieš LKL balsavimą – keturių ratų sistema ir išlygos trims klubams

2014 07 24

Penktadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) posėdyje bus nubraižytos kito sezono gairės. Daugiausiai diskusijų kelia esminis klausimas – kokiu formatu vyks turnyras.

Prieš artėjantį posėdį „KK Lietkabelis.lt“ pakalbino Panevėžio „Lietkabelio“ direktorių Eimantą Pūrą. Pasak jo, klubas balsuos už tai, kad pirmenybės vyktų keturių ratų sistema.

Penktadienį klubai turės nuspręsti, koks bus 20142015 m. sezono LKL formatas. Kokią poziciją palaikysite?

Panevėžio klubas LKL Valdybos posėdyje balsuos už tai, kad LKL vyktų keturių ratų sistema. Dar pernai beveik vienbalsiai klubai pritarė sprendimui, kad nuo šio sezono būtų žaidžiama keturių ratų sistema ir LKL būtų laikomas prioritetu visiems klubams. Mes savo pozicijos nekeisime, nes manome, kad keturių ratų formatas būtų naudingas komandai bei įdomus žiūrovams.

Bet tokio formato tikrai „nepaveš“ klubai, rungtyniausiantys Eurolygoje ir Europos taurėje.

Tai – suprantama.  Ir, manau, kad būtų logiška, jeigu išlygos vėl būtų pritaikytos „Žalgiriui“, „Neptūnui“ ir „Lietuvos rytui“. Šios komandos reprezentuos mūsų šalies krepšinį stipriausiuose turnyruose ir joms reikėtų sudaryti visas įmanomas sąlygas tai daryti kaip galima geriau. Jos ir praėjusį sezoną žaidė du ratus, kai tuo tarpu visi likę klubai tarpusavyje susitiko po keturis sykius. Kaip įdomiai viskas dėliojosi turnyrinėje lentelėje krepšinio sirgaliai turbūt puikiai atsimena. Tikrai nesupyktume, jei toks įdomus LKL sezonas pasikartotų dar kartą. Bet, gal taip galvojame tik mes, penktadienį išgirsime kitų klubų pozicijas.

Labiausiai tikėtinas variantas, kad LKL kitą sezoną vyks trijų ratų sistema. Toks formatas stipriausioje šalies lygoje dar niekada nebuvo taikytas.

Iš pastarųjų mėnesių LKL vadovų retorikos taip jau reiktų ir suprasti… Tik tokiu atveju turėtume dar mažiau LKL rungtynių nei pernai. Ir vėl nauja sistema, kuri kažin ar nebus vėl pakeista po sezono. Tiesa, būtų ir teigiamas dalykas – dar kartą susitiktume su šalies stipriausiomis komandomis.

Blogiausia, kad jau rugpjūtis ant nosies, o iki šiol nėra patvirtinta ne tik varžybų sistema, bet ir lygos dalyvių skaičius. Tikėjomės atsakymus į šiuos klausimus žinoti dar birželį ir turėti daugiau laiko planuoti pasiruošimą sezonui, derinti datas su arena, kol joje dar nebuvo užsakyti koncertai ir kiti renginiai. Dabar vėl visi turės nemažai „paskutinės minutės“ darbų ir galvos skausmo dėl tvarkaraščio. Ne pirmas kartas.

2021-2022: