Naujienos

L.Aukštikalnis: Butauto sistemoje jaučiuosi labai gerai

2018 01 27

Vilniuje praėjusį savaitgalį pralaimėjęs Panevėžio „Lietkabelis“ keliauja į uostamiestį, kuriame jo laukia ne ką lengvesnė užduotis – namuose beveik nesustabdomas Klaipėdos „Neptūnas“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai šį „Betsafe–LKL“ sezoną savų žiūrovų akivaizdoje patyrė vos vieną pralaimėjimą.

LKL.LT kartu su lažybų bendrove „Betsafe“ pateikia šių ir kitų 21-ojo „Betsafe–LKL“ pirmenybių turo rungtynių prognozę.

„Nors po naujųjų metų su silpnesniais varžovais žaisdami laimėjome viską, tačiau dvikova su „Lietuvos rytu“ parodė mūsų tikrąjį dabartinį veidą, – tinklalapiui LKL.LT dėstė Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Lukas Aukštikalnis. – Šis mačas parodė visas problemas ir kur turime dirbti. Gynyboje turime daug spragų. Neišpildome ar dar nesuprantame visko, ko treneris reikalauja.“

Akivaizdu, didžiausios panevėžiečių problemos slypi gynyboje. Vadovaujant R. Butautui „Lietkabelis“ vidutiniškai renka po 90 taškų, o tai yra fantastiškas rezultatas. Visgi į savo krepšį per šią atkarpą Aukštatijos sostinės ekipa vidutiniškai praleido irgi lygiai po 90 taškų.

Vienas „Lietkabelio“ pokyčių šviesulių – iššovęs L. Aukštikalnis. Šeštąjį sezoną Panevėžio ekipai atstovaujantis 22-ejų gynėjas greitai sulaukė naujojo stratego pasitikėjimo.

Epizodinį vaidmenį prie Artūro Štalbergo turėjęs L. Aukštikalnis žaisdavo po 9 minutes bei pelnydavo po 3,1 taško. Visgi atėjus R. Butautui iššaugo ir gynėjo rolė – 16 minučių bei po 9,3 taško per susitikimą.

„Trenerio R. Butauto sistemoje jaučiuosi labai gerai, – sakė L. Aukštikalnis. – Jaučiu jo pasitikėjimą, kuris dar labiau išryškėjo išvykus Adui Juškevičiui. Treneris akcentuoja mano energiją. Jis nori, kad kuo energingiau pasijungčiau į rungtynes ir stengčiausi gynyboje. Puolimas visada ateina su gera gynyba. Stengiuosi kuo geriau sužaisti, nedaryti kvailų klaidų bei tikiuosi, kad trenerio pasitikėjimas manimi tik augs.“

Gero L. Aukštikalnio žaidimo dvikovoje su „Neptūnu“ labai reikės. Klaipėdiečiai namuose rungtyniauja kaip ant sparnų: 9 pergalės ir 1 pralaimėjimas, o „Švyturio“ arenoje rungtynes stebi vidutiniškai 4093 sirgaliai. Tai yra antras rezultatas lygoje po „Žalgrio“, kurio mačus namuose vidutiniškai stebi 4325 žiūrovai.

„Nesu nustebęs, kad „Neptūnas“ gerai žaidžia net po visų pokyčių, – dėtė L. Aukštikalnis. – Komanda nesubyrėjo ir išliko vieninga. Jie rodo gerą žaidimą, ypatingai namuose. Laukia labai sunkios rungtynės. Privalėsime stabdyti jų greitą puolimą, nes tai tikrai gerai bėganti ir gerai pataikanti komanda, turinti mobilius ir greitus didelius žaidėjus.

 

2021-2022: