Kova dėl bronzos pradėta pergale Klaipėdoje

2018 06 10

Užtikrinta pergale Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) kovą dėl bronzos pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris išvykoje 83:69 (19:11, 25:18, 25:18, 14:22) nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį – 1:0. Antradienį „Cido“ arenoje vyks antroji dvikova.

„Lietkabelis“ sėkmingiau pradėjo mačą – 6:0. Nors klaipėdiečiai priartėjo (4:6), čia pat svečių taškai leido vėl atitrūkti – 10:4. Agresyviai puolime žaidę svečiai baudų metimais ir prasiveržimais į baudos aikštelę susikrovė dar kiek didesnę persvarą, kuri po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 8 taškus – 19:11.

Antrąjį kėlinį Ramūno Butauto auklėtiniai pradėjo spurtu 9:0 ir taip pirmą kartą susikrovė dviženklį atotrūkį – 28:11. „Neptūnas“ pirmuosius taškus pelnė tik prabėgus beveik 5 minutėms, kai dėjimą su varžovo pražanga baigė Edgaras Želionis – 14:28. 17-ąją minutę „Lietkabelis“ pelnė 5 taškus iš eilės ir toliau bėgo į priekį – 35:16. Šeimininkai atkuto baigiantis ketvirčiui, kai laimėjo atkarpą 7:0 ir priartėjo iki 29:40. Per likusią minutę taškais pasižymėjo tik „Lietkabelis“, kuris įpusėjus mačui valdė situaciją – 44:29.

Po didžiosios pertraukos darbo ėmėsi Darjušas Lavrinovičius, kuris vienas pats pelnė 7 taškus iš eilės ir įpusėjus kėliniui „Lietkabelio“ persvara perkopė 20 taškų ribą – 58:36. „Neptūnas“ toliau strigo puolime, o panevėžiečiai pratęsė savo atkarpą iki 10:0 bei jau triuškino varžovus – 65:36. Šeimininkai kibirkštėlę parodę įmetę 7 taškus be atsako – 43:65. Pasibaigus trims kėliniams praraja tarp klubų buvo nepasikeitusi – 69:47.

Lemiamą atkarpą „Neptūnas“ pradėjo ryžtingai – per pirmąsias 2,5 minutės įmetė 8 taškus, o varžovams leido pasižymėti tik dvitaškiu, taip priartėdamas – 55:71. Vis dėlto tai buvo viskas, ką klaipėdiečiai sukūrė šiame mače – „Lietkabelis“ neleido daugiau artėti, stabilizavo situaciją ir nuskambėjusi finalinė sirena paskelbė pergalę išvykoje, kuri leido perimti namų aikštės pranašumą serijoje.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 15 (6 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 14 (11/11 baudos metimai, 5 atk. kam.), Brandonas Fieldsas 12, Matas Jucikas 10.

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 19 (6 atk. kam., 30 naud. bal.), Dominikas Mavra 14, Donatas Tarolis 11 (5 atk. kam.), Žanis Peineris ir Kšištofas Lavrinovičius po 10, Lorenzo Williamsas 8 (7 rez. perd.).