Klaipėdoje – užtikrinta pergalė

2018 09 30

(BNS/LKL nuotr.)

Puikią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pirmenybėse pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (2/1) klubas, kuris svečiuose 89:76 (22:21, 20:12, 26:22, 21:21) užtikrintai nugalėjo Klaipėdos „Neptūną“ (2/1).

„Neptūnas“ vos laimėjęs ginčo kamuolį pavertė jį dviem taškais dėjimu, bet tada prieš zoninę varžovų gynybą net 5 minutes nesugebėjo įmesti nė taško ir tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ spurtavo 12:0 – 12:2. Po minutės pertraukėlės šeimininkai atkuto – pelnė 9 taškus iš eilės ir priartėjo – 11:12. Minimalus skirtumas išliko ir sužaidus pirmąsias dešimt minučių – 22:21.

Antrajame ketvirtyje neptūniečiai po trumpos atkarpos 6:0 išsiveržė į priekį – 29:26. Tiesa, tai truko neilgai – „Lietkabelio“ sėkminga atkarpa 14:2 leido vėl susigrąžinti iniciatyvą – 40:31. Panevėžiečiai išlaikė 9 taškų atotrūkį ir sužaidus pusę mačo – 42:33.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 3 minutėms po Frano Pilepičiaus dviejų tritaškiu iš eilės „Lietkabelis“ pirmą kartą turėjo dviženklį pranašumą – 50:37. Įpusėjus kėliniui svečiai dar buvo toliau – 57:41. „Neptūnas“ neketino sudėti ginklų anksčiau laiko ir po Lorenzo Williamso tolimo metimo deficitą sumažino iki vienženklio skaičiaus – 51:59. Nors „Lietkabelis“ atsakė savo sėkmingomis atakomis (63:51), tą patį padarė ir „Švyturio“ arenos šeimininkai – 55:63. Per paskutinę minutę Donatas Tarolis įmetė dvitaškį, Simas Jasaitis sulig sirena pataikė iš toli ir „Lietkabelis“ po trijų ketvirčių buvo arčiau pergalės – 68:55.

Lemiamą atkarpą „Lietkabelis“ vėl pradėjo užtikrintai, taip dar labiau nutoldamas – 72:55. „Neptūnas“ dar bandė gelbėtis ir keliskart priartėjo iki 12 taškų, bet svečiai buvo solidūs puolime ir iš karto rasdavo savo atsakymų, kurie leido išlaikyti atotrūkį bei pasiekti solidžią pergalę išvykoje.

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis 19, Simas Galdikas 13, Jerai’us Grantas 12 (6 atk. kam.), Paulius Dambrauskas 9.

„Lietkabelis“: Franas Pilepičius 19 (4/4 tritaškiai), Donatas Tarolis 13, Mindaugas Kupšas 12, Vytenis Lipkevičius 10, Simas Jasaitis 9, Michaelas Morrisonas 8 (7 atk. kam.).