Klaipėdoje pranoktas „Neptūnas“!

2016 01 16

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (9/11) klubas, kuris išvykoje 74:70 (22:13, 16:26, 19:13, 17:18) patiesė Klaipėdos „Neptūno“ (10/10) komandą.

Panevėžiečiams negalėjo padėti rytinėje treniruotėje nedidelę traumelę patyręs rezultatyviausias ekipos žaidėjas Valdas Vasylius.

Prabėgus 2 minutėms „Neptūnas“ pirmavo 4:3, bet „Lietkabelis“ spurtavo 7:0 bei išsiveržė į priekį – 10:4. Netrukus panevėžiečių pranašumas dar šoktelėjo į priekį (13:6), tačiau šeimininkai čia pat priartėjo – 11:13. Kazio Maksvyčio auklėtiniai likusias pustrečios minutės sužaidė labai sėkmingai ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 9 taškais – 22:13.

„Neptūnas“ antrąjį ketvirtį pradėjo atkarpa 7:0, leidusia priartėti – 20:22. Svečiai neleido varžovams išsiveržti į priekį ir prabėgus 5 minutėms skirtumas buvo nepakitęs – 26:28. Čia pat „Lietkabelis“ įmetė 5 taškus be atsako (33:26), bet klaipėdiečių atsakas buvo dar galingesnis, leidęs persverti rezultatą savo naudai – 34:33. „Neptūnas“ minimaliai priekyje buvo ir įpusėjus susitikimui – 39:38.

Po didžiosios pertraukos 8 taškais be atsako startavo „Lietkabelis“ – 46:39. Prabėgus dar kelioms minutėms Arnas Labuckas ataką baigė dėjimu ir svečiai dar labiau pabėgo į priekį – 50:41. Po minutės pertraukėlės „Neptūnas“ čia pat surengė dvi sėkmingas atakas (46:50), o dar labiau Dainiaus Adomaičio kariauna priartėjo 28-ąją minutę – 50:53. Panevėžio klubas nepasimetė bei surengė savo sėkmingus išpuolius, kurie po trijų kėlinių leido turėti 5 taškų persvarą – 57:52.

Lemiamą mačo atkarpą dvitaškiu atidarė Mile Iličius (59:52) ir abi komandos dvi minutes keitėsi nesėkmingomis atakomis. Mindaugas Girdžiūnas tylą nutraukė trimis baubų metimais (55:59), bet du iš eilės Juricos Žužos dvitaškiai leido „Lietkabeliui“ vėl atsikvėpti – 66:57. Puolime užstrigęs „Lietkabelis“ leido „Neptūnui“ spurtuoti 9:0 bei likus 2 minutėms išlyginti rezultatą – 66:66. Simas Buterlevičius lemiamu metu ėmėsi iniciatyvos ir likus 33 sekundėms įsūdė tritaškį (69:66), o netrukus pridėjo ir baudos metimą – 70:66. Likus 16 sekundžių Jerai‘us Grantas pataisė netikslų komandos draugo metimą – 68:70. Pražanga sustabdytas S.Buterlevičius šį kartą buvo šaltakraujiškas (72:68), bet J.Grantas ataką baigė dėjimu – 70:72. Likus 4,8 sek. prie baudų metimo linijos stojo jau Julius Kazakauskas – puolėjas taip pat buvo tikslus (74:70), taip nubraukdamas „Neptūno“ šansus išsigelbėti.

„Neptūnas“: J.Grantas 14 (7 atk. kam.), D.Zavackas 10, M.Girdžiūnas ir V.Šarakauskas (5 atk. kam.) po 7.

„Lietkabelis“: S.Buterlevičius 21, J.Kazakauskas 15, A.Labuckas 11 (9 atk. kam.), J.Žuža 9.