Naujienos

„Kitu kampu“. Ž.Skučas: apie blogiausią pirkinį, aukščio baimę ir mielą patarimą visiems

2017 10 23

Kaip gerai pažįstate Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus ar trenerius iš žmogiškosios pusės? Žinote jų pastarąjį klubą, fiksuotą statistiką ar tam tikrus biografinius faktus, bet visada buvo įdomu sužinoti, kaip jie atsako į kitokius klausimus nei „pergalės ar pralaimėjimo priežastys“.

Oficiali „Lietkabelio“ internetinė svetainė tęsia rubriką „Kitu kampu“, kur su klubo nariais supažindinsime per kitokių klausimų prizmę. Ketvirtasis pašnekovas – sunkusis krašto puolėjas Žygimantas Skučas.

– Koks jūsų mėgstamiausias dalykas be krepšinio?

– Manau, kad tai visiškas atitrūkimas nuo krepšinio. Ar tai pasivaikščiojimas, ar kelionė automobiliu, susitikimas su draugais (retai tenka toks malonumas). Filmus ir serialus žiūriu, bet tai jau taip atsibodę, kad norisi veikti bet ką kitą, tik ne tai.

– Koks paskutinis filmas privertė tave verkti?

– Nemėgstu liūdnų filmų. Dažniausiai norisi žiūrėti kitų sėkmės istorijas, motyvuojančius filmus. Verkti neverkiu, bet artimas tam jausmas būna, kai filmo veikėjas įdėjęs velniškai daug darbo ir pastangų pasiekia savo tikslą. Kada visi jį pripažįsta, tada man užspaudžia gerklę, todėl jei ir verkčiau tokioje situacijoje, tai tik iš džiaugsmo.

– Ko labiausiai bijote?

– Aukščio! Bijau dar siaubo filmų, nors esu jų daug matęs. Dar yra dalykų kurių nebijau, bet manau, kad jie nereikalingi. Nemėgstu visų ekstremalių dalykų, didelio greičio, didelio aukščio, nesaugumo jausmo.

– Kokia paskutinė knyga, kurią perskaitėte?

– Dar skaitau Hemingvėjaus „Kam skambina varpai“. Esu tokioje situacijoje, kad nesiskaito man ji labai, bet kitą skaitysiu, kai pabaigsiu šitą arba kai gausiu Dano Browno „Origins“ lietuvišką leidimą.

– Ką jūsų mokytojai sakydavo apie jus?

– Pradžioje, kad netvarkingas. Paskui, kai jau išaugau iš to, kad esu per daug atviras. Nevengdavau pasakyti savo nuomonės, dažnai tai būdavo ne vietoje ir ne laiku. Atmetus blogus dalykus, gerai sutardavome.

– Ar turite nuodėmingų malonumų?

– Manyčiau, kad saldumynai ir greitas maistas vienas iš nuodėmingiausių malonumų sportininkui. Gaila, bet darau šias nuodėmes bent kartą į savaitę.

– Ar ką nors kolekcionuojate?

– Šiuo metu kolekcionuoju taureles iš įvairių Europos šalių. Kai buvau vaikas, tai rinkdavome alaus kamštelius su draugais, nors ir keistas hobis šešiamečiams.

– Ko labiausiai pasiilgstate namuose, kai keliaujate?

– Artimų žmonių, šeimos. Bet turbūt čia įprasti dalykai. Iš neįprastų dalykų pasiilgstu ramybės, sėslumo, kai nereikia niekur važiuoti ir skristi. Keliauti patinka, bet viskas kažkada atsibosta.

– Ar tikite meile iš pirmo žvilgsnio?

– Tikiu, bet manau, tai negarantuoja, kad ta pati meilė bus ir po penkerių metų.

– Koks jūsų blogiausias pirkinys?

– Kinijoje pirkti „League of Legends“ žaidimo herojaus Teemo marškinėliai. Jos labai norėjau, bet laikau blogu pirkiniu, nes sumokėjau gal 10 kartų daugiau nei ji buvo verta.

– Kokia yra gėdingiausia klaida, kurią esate padaręs?

– Tikrai neatsimenu, kažkaip stengiesi užmiršti klaidas. Jei kalbant apie gėdą, kažkaip dažnai būna nemalonu, kai įrodinėjant savo tiesą būni neteisus.

– Kada buvo paskutinis kartas, kai labai pykote?

– Esmė tokia, kad galiu greitai supykti, bet niekada stipriai ir niekada ilgai.

– Kokią super galią pasirinktumėte: gebėjimas skraidyti ar pasiversti nematomu?

– Žinoma pasiversti nematomu, skraidymui reiktu dar ir teises išsilaikyti piloto. Nematomas galėčiau visada eiti į kiną nemokamai.

– Ką dainuojate duše?

– Dažniausiai dainuoju ne duše. Dainuoju visokias užkrečiančias reklamos melodijas ar patinkančių grupių dainas. Labai mėgstu dainuoti, bet esu tam visiškai negabus. Geriau žmonėms nebūti šalia, kai tai darau (juokiasi).

– Jei galėtumėte pakviesti tris žmones vakarienės, gyvus ar mirusius, kas jie būtų? Ir kodėl?

– Pasikviesčiau Eloną Muską, Stefeną Hawkingą ir Billą Gatesą. Domiuosi naujausiomis technologijomis ir žmonių pasiekimais mokslo srityje. Norėtųsi išgirsti tikrą tiesą apie mūsų planetos ir žmonijos technologinę ateitį. Žinoma, reikėtų jiems kažką pagaminti, gal cepelinų (juokiasi)

– Koks yra blogiausias dalykas būnant garsiu?

– Tikrai nežinau blogo dalyko arba kitaip tariant tikrai nesu garsus ar tiek garsus, jog pajausčiau neigiamus dalykus. Gal reikia daugiau skirti dėmesio savo elgesiui viešumoje, bet gražiai elgtis reikia visiems.

– Kas yra jūsų svajonių sąraše?

– Net nežinau, manau, kad pastatyti namą, pasodinti medį ir užauginti vaiką yra kiek banalu, bet net nežinau ko labiau noriu už tai. Aišku, yra karjera, bet ten viskas priklauso nuo įdėto darbo kiekio, svajoti nėra kada.

– Koks buvo geriausias dalykas būnant vaiku?

– Pietų miegas ir dabar prieinamas malonumas. Manau, kad geriausias dalykas buvo nieko nežinot apie gyvenimą, apie problemas ir sunkumus. Lieka tik džiaugsmas ir žaidimai.

– Ką visi turėtų išmėginti bent kartą savo gyvenime?

– Manau, kad neblogą patarimą esu gavęs gyvenime. Visada reikia pamėginti pakelti akis į dangų ir suprasti, kad tavo problemos mažytės, o džiaugsmas gali būti didelis.

2021-2022: