Ketvirtfinalio repeticijoje – nesėkmė sostinėje

2016 04 20

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) rungtynėse patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (15/20) ekipa, išvykoje 68:91 (18:15, 20:26, 16:20, 15:30) po atkaklios kovos nusileidusi Vilniaus „Lietuvos ryto“ (27/8) klubui.

Panevėžiečiai LKL reguliariajame sezone užėmė septintąją vietą ir ketvirtfinalyje iki trijų pergalių kovos su „Lietuvos ryto“ komanda, kuri užims antrąją poziciją.

„Lietuvos rytas“ dvikovą pradėjo 5 taškais – 5:0. Prabėgus beveik pusei kėlinio šeimininkai jau pirmavo 13:6, bet „Lietkabelis“ nesutriko ir surengė spurtą 8:0, po kurio pirmą kartą išsiveržė į priekį – 14:13. Nors Kendrickas Brownas čia pat vėl leido pirmauti savo komandai (15:14), tačiau per likusias 3 minutes taškais nepasižymėjo, o tuo pasinaudoję svečiai po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 3 taškų persvarą – 18:15.

Antrajame ketvirtyje šeimininkai greitai pasivijo panevėžiečius ir užvirė kova taškas į tašką. 18-ąją minutę „Lietuvos rytas“ laimėjo atkarpą 6:0, kuri leido įgyti kiek didesnį pranašumą – 39:33. Julius Kazakauskas pelnė 5 taškus paeiliui (38:39), bet Deividas Gailius baigė paskutinę ataką ir įpusėjus susitikimui jau sostinės klubas pirmavo 3 taškais – 41:38.

Valdo Vasyliaus tritaškis po pertraukos atstatė pusiausvyrą – 41:41. „Lietuvos rytas“ atsakė spurtu 7:0 bei vėl atitrūko – 48:41. Įpusėjus kėliniui svečiai priartėjo (46:50), tačiau vilniečių atsakas leido jiems pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 56:46. „Lietkabelis“ turėjo savo atsaką, leidusį sumažinti deficitą per pusę – 51:56. Po trijų ketvirčių Tomo Pačėso kariauna pirmavo 61:54.

Per paskutines 10 žaidimo minučių „Lietuvos ryto“ krepšininkai kontroliavo situaciją ir turėjo dviženklį pranašumą, kurio „Lietkabeliui“ niekaip nepavyko sumažinti. Priešingai, vilniečiai tik jį dar labiau padidino ir šventė pergalę rezultatu 91:68.

„Lietuvos rytas“: Denisas Lukašovas 19 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 18 (3/5 tritaškiai, 5 atk. kam.), Antanas Kavaliauskas ir Kšištofas Lavrinovičius (7 atk. kam.) po 11, Artūras Jomantas (6 atk. kam.) ir Gediminas Orelikas po 8.

„Lietkabelis“: Jermaine‘as Love‘as 21, Mile Iličius, Julius Kazakauskas ir Simas Buterlevičius po 10, Valdas Vasylius 9 (3/4 tritaškiai).