Ketvirtajame kėlinyje nusileista čempionams AEK

2018 11 13

Nesėkmę FIBA Čempionų lygoje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (2/4) klubas, kuris išvykoje 59:65 (13:17, 18:14, 20:16, 8:18) po atkaklios kovos nusileido titulą ginančiai Atėnų AEK (5/1) ekipai su Jonu Mačiuliu.

Dvikovos eiga:

Pirmajame kėlinyje „Lietkabelis“ pirmavo tik po Sauliaus Kulviečio tritaškio pirmąją minutę – 3:2. AEK išsiveržė į priekį ir po atkarpos 6:0 truktelėjo į priekį – 14:7. Netrukus šeimininkai dar padidino savo persvarą (16:8), bet kėlinį geriau baigė svečiai, kurie priartėjo – 13:17.

Antrąjį ketvirtį AEK pradėjo dvitaškiu (19:13), bet tada „Lietkabelis“ net 4 minutes oponentams neleido pelnyti taškų, o pats įmetė 11 ir išsiveržė į priekį – 24:19. Netrukus Čempionų lygos nugalėtojai pasivijo panevėžiečius ir vėl grįžo į priekį – 28:26. Čia pat „Lietkabelis“ atsakė dviem tiksliais išpuoliais – 30:28. Įpusėjus mačui rezultatas buvo lygus – 31:31.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ ėmė kontroliuoti situaciją ir prabėgus 6 minutėms pirmavo 43:38. AEK vėl neleido varžovams ilgai šeimininkauti – 44:45. Vis dėlto svečiai vėl atsakė tokia pat sėkminga atkarpa – 49:44. Situacija praktiškai nepasikeitė ir sužaidus tris ketvirčius – 51:47.

Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus 3 minutėms „Lietkabelis“ pirmavo 54:48. Puolime užstrigę svečiai 4 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o tai leido AEK ne tik pasivyti varžovus, bet ir išsiveržti į priekį – 56:54. Užsitęsusią tylą nutraukė vieną baudą iš dviejų pataikęs Donatas Tarolis, kai buvo likę žaisti kiek daugiau nei 2 minutes – 55:56. Graikai toliau skaudžiai baudė Lietuvos klubą – 59:55. Prasidėjus paskutinei minutei „Lietkabelis“ apsigynė nuo varžovų atakų, bet pats pelnyti taškų nesugebėjo. Likus 34 sekundėms kamuolį puolime atkovojęs Giannoulis Larentzakis sumetė abi baudas – 62:57. Sauliaus Kulviečio metimas iš trijų taškų zonos buvo blokuotas ir taip panevėžiečių šansai išsigelbėti žlugo.

AEK: Vince’as Hunteris 28, Giannoulis Larentzakis 12, Dimitris Moraitis 7.

„Lietkabelis“: Dominikas Mavra 10, Mike’as Morrisonas 9, Saulius Kulvietis ir Simas Jasaitis po 8.