Naujienos

Kelio traumą patyręs D.Tarolis: kartais skausmas trenkia kaip žaibas iš giedro dangaus

2018 07 27

Kiekvienas sporto medikas drąsiai pasakys, jog profesionalus sportas – bemaž sinonimas traumoms. Pastarąsias patiria ne tik patyrę ir profesionaliose lygose žaidžiantys žaidėjai, tačiau ir tie, kurie dar tik bėga pirmuosius savo ratus mokyklos stadione. Dažniausios šių traumų priežastys – nepakankamas apšilimas prieš treniruotę ir per didelis krūvis rungtynių metu, lydimas milžiniško noro laimėti netausojant savęs.

Trys pačios jautriausios vietos sportuojantiems: čiurnos raiščiai, kelio sąnarys ir nugaros raumenys.  Į  „Ortopedijos technika“ kliniką Panevėžio „Lietkabelio“ žaidėjas Donatas Tarolis šį kartą pateko patyręs kelio traumą.

Sunkiojo krašto puolėjas sako pats nesuprantantis, kaip viskas įvyko: „Tiesiog pajutau, kaip kryptelėjo koja ir viskas, veriantis skausmas, beveik negaliu atsistoti. Nei susimušiau, nei susitrenkiau, tiesiog kreivai pastačiau ir viskas. O kas žaidimo metu dar ir taisyklingos eisenos žiūri?“

Pats krepšininkas po reabilitacijos jau grįžo į aikštelę. Jam buvo sudarytas individualus reabilitacijos planas, kurį sudarė gydomosios mankštos pratimai ir fizioterapijos procedūrų kursas.

Išbandęs limfodrenažo procedūras Donatas šypteli: „Tikėjausi, kad bus baisiau. Visai neskauda, sakyčiau, netgi visai malonu, kaip masažas. Tik kai kurios procedūros nuobodokos, sunku ramiai išsėdėti 40 minučių.“

Be limfodrenažo „Ortopedijos technika“ klinikoje krepšininkui taip pat atliekamos magneto ir ultragarso terapijos bei elektroterapijos procedūros. Fizioterapijos procedūros – kompleksinės reabilitacijos dalis – aktyvina kraujotaką, malšina skausmą, mažina patinimą ir skatina gijimą.

2021-2022: