Naujienos

K.Žemaitis: apie palankią terpę tobulėti ir norą išbandyti jėgas Europos taurėje

2021 08 19

Pasirengimą pasiruošimą naujajam sezonui tęsiančioje Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje yra septyni naujokai. Vienas jų – Kristupas Žemaitis.

Įžaidėjas puikiai pažįstamas Lietuvoje, kadangi praėjęs sezonas jam buvo proveržio, kai Alytaus „Dzūkijoje“ jis atsiskleidė ir tapo viena ryškiausių figūrų „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Interviu „kklietkabelis.lt“ svetainei K.Žemaitis pasakojo nekantriai laukiantis pirmųjų draugiškų mačų ir Europos taurės kovų starto, kadangi nori pasitikrinti, kaip atrodo prieš aukščiausio lygio oponentus.

– Vasarą turėjote daug pasiūlymų, bet pasirinkote „Lietkabelį“. Kodėl?

– Nusvėrė tai, kad komanda žais Europos taurėje, kas man yra labai svarbu. Noriu pasirodyti kitoms komandoms, pamatyti europietišką lygį ir pasilyginti su kitais žaidėjais, kaip atrodau tame kontekste. Norėjau išplaukti į platesnius vandenis ir pasitikrinti, kaip klostosi mano tobulėjimo procesas.

– Kaip manote, kur dar galėtumėte patobulėti?

– Vasarą sportavau nuo pirmadienio iki penktadienio: ryte – krepšinis, vakare – fizinis pasirengimas. Jaučiu, kad Europos taurėje reikės dažnai įžaidinėti kamuolį, reikės susitvarkyti sėkmingai su spaudimu, persivaryti kamuolį. Tokiuose dalykuose noriu patobulėti, taip pat žaidimo organizavime ir jo skaityme.

– Galima sakyti, kad tai kol kas yra didžiausias žingsnis į priekį jūsų karjeroje?

– Taip, kol kas tai didžiausias šuolis pereinant iš vienos komandos į kitą. Bus labai įdomu pamatyti, kaip seksis. Esu pasiruošęs ir labai laukiu pirmųjų draugiškų mačų, kadangi man sezonas dėl traumos pasibaigė anksčiau.

– Ne kartą teko žaisti prieš „Lietkabelį“. Kiek šios komandos propaguojamas žaidimas yra tinkamas jums?

– Manau, kad tinkamas, nes treneris leidžia improvizuoti. Yra ilgų derinių, labai geras jų išpildymas, gerai organizuotas puolimas. Treneris turi nemažai specialių derinių po minutinių pertraukėlių, kurie dažnai pasibaigia taškais. Man tai bus paranki komanda ir palanki terpė atsiskleisti toliau.

– Ar negąsdina grėsmingi varžovai Europos taurėje?

– Ne, negąsdina, bet tikrai didelė pagarba visoms komandoms. Nebūsime jokie favoritai, todėl reikės eiti su kiekvienu oponentu kovoti iš visų jėgų. Bus labai įdomu pažiūrėti, kaip atrodysiu prieš tokius žaidėjus, kaip seksis organizuoti žaidimą, kai gynyba bus agresyvesnė ir viską daryti bus sudėtingiau. Man tai bus didelis iššūkis.

– „Lietkabelyje“ bus 7 naujokai. Bus lengva įsilieti į kolektyvą?

– Man nebūna problemų niekada, kadangi esu paprastas vaikinas, bendraujantis. Nemanau, kad būtų problemų įsilieti ir kai komandoje būtų vos keli naujokai.

– Ką pažįstate iš „Lietkabelio“ žaidėjų?

– Žaidėme kartu su Grantu Vasiliausku, taip pat Panagiočiu Kalaitzakiu. Kitus žinau, bet nesame kartu žaidę.

– Galima sakyti, kad „Lietkabeliui“ bus palanku tai, kad ekipą daug kas nuvertina?

– Manau, kad taip. Žymiai lengviau pradėti sezoną, kai tave daug kas „nurašo“. Esu mėgėjas paskaityti žiniasklaidą ir komentarus. Matau, kad daug kas nuvertina. Tai palengvina viską, kadangi jauti mažesnę įtampą. Jeigu viskas susiklosto gerai, tada žmonės sako, kad galbūt veltui nuvertino. Reikės viską įrodinėti aikštelėje.

2021-2022: