Naujienos

K.Maksvytis: žaidėjams grįžta pasitikėjimas savo jėgomis

2015 12 31

Dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pasiekė ir metus su pakilia nuotaika baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (7/10) klubas. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 91:78 pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (5/11) ekipą.

Vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis neskuba džiaugtis gerais rezultatais, nes turi pavyzdį, kaip jo treniruojamas Klaipėdos „Neptūnas“ iki Naujųjų metų žaidė gerai, bet pavasarį, atėjus lemiamų kovų metui, nežibėjo.

„Skirtumas neatspindi mačo eigos. Pirmajame kėlinyje pavėlavome su keitimais, nes startinis penketukas gerai žaidė ir nesinorėjo jų keisti. Startiniai krepšininkai pavargo, o suoliukas prastai įsijungė į žaidimą. Antroje dalyje pavyko išvengti duobių, kantriai puolėme ir laimėjome rungtynes“, – kalbėjo strategas.

– Labai dažnai stengiatės žaisti greitai. Ar tai ir akcentavote prieš mačą?

 –  Akcentavome greitą žaidimą ir agresyvumą tiek puolime, tiek gynyboje, nes pasvaliečiai žaidė  aštuoniese. Pirmoje dalyje labai gerai veikė greitas puolimas. Pabaigoje taip pat pavyko surengti greitų atakų, kai „Pieno žvaigždžių“ žaidėjai pavargo ir mes įmetėme kelis lengvus taškus.

–  Žaidėjai buvo labai užsivedę ir pakilios nuotaikos.

–  Pradėjome dažniau laimėti ir krepšinyje taip jau būna – jeigu komanda laimi, nuotaika visada geresnė. Tos pergalės padeda pagerinti mikroklimatą.

–  Atėjęs dirbti į „Lietkabelį“ sakėte, jog reikia grąžinti vyrams pasitikėjimą savo jėgomis. Ar jis jau grįžo?

–  Taip, pasitikėjimas grįžta. Pernelyg džiaugtis nereikia, nes turiu gerą pavyzdį, kai komanda iki Naujųjų gerai žaidžia, o tada pavasarį kažkas nutinka. Džiaugiamės paskutiniu metų akcentu ir tikimės, jog taip sezoną baigsime ir pavasarį. Kažko daug nepakeičiau. Tiesiog po pralaimėjimų buvo praradę pasitikėjimą savo jėgomis. Prieš mane dirbę treneriai tą patį darė. Dabar pakeitėme kelis akcentus ir komanda grįžo į pergalių kelią.

2020-2021: