Naujienos

J.Kazakauskas: centimetrų trūkumą kompensuoju kovingumu

2015 08 18

Panevėžio „Lietkabelio“ naujoko Juliaus Kazakausko ūgis yra vos 196 cm, tačiau jis praėjusį sezoną NKL pirmenybėse buvo vienas geriausių kovotojų dėl atšokusių kamuolių (vid. 9,1) ir naudingiausias čempionų žaidėjas. LKL debiutantas – labai įdomus krepšininkas, pagaliau sulaukęs savojo šanso.

Penkerius metus NKL čempionate savo vertę bandęs įrodyti aukštaūgis bandys įsitvirtinti pajėgiausioje Lietuvos krepšinio lygoje. Į ją jis atvyksta iš Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandos, kurioje per rungtynes rinko 14,7 taško ir 23,2 naudingumo balo.

„Norėjau save išbandyti aukštesniame lygyje“, – sakė J.Kazakauskas.

Skeptikai teigė, kad J.Kazakauskas yra per žemas aukštesnio lygio krepšiniui, tačiau ir iš toli, ir iš arti varžovų gynybai pavojų keliantis sunkusis krašto puolėjas pasirengęs paneigti prognozes.

„Ruošiausi ir sportavau visą vasarą. Manau, esu pasiruošęs“, – teigė J.Kazakauskas.

Jis neabejoja, kad su LKL aukštaūgiais grumtis bus sunkiau ir centimetrų trūkumas gali pasijausti stipriau, bet krepšininkas su tokiais iššūkiais susiduria ne pirmą kartą.

„Be abejo, LKL – aukštesnis lygis, bet manau, kad esu tam pasirengęs. Savo centimetrų trūkumą kompensuoju kovingumu“, – teigė J.Kazakauskas.

Ne tik kovingumu, bet ir gudriu, varžovams sunkiai įkandamu žaidimu. Palyginus savo pozicijai žemas „buliumi“ pravardžiuojamas krepšininkas varo į nevilti 10–20 cm aukštesnius varžovus, kai šiems prieš nosį nugriebia atšokusį kamuolį

„Lietkabelio“ naujokas nesirengia kažko įrodyti LKL priekinės linijos krepšininkams. Jam svarbiausia – Panevėžio klubo pergalės.

„Nesitikiu nieko nubausti. Tiesiog tikiuosi kuo daugiau prisidėti prie „Lietkabelio“ pergalių“, – teigė J.Kazakauskas.

Kitą sezoną „Lietkabelyje“ taip pat rungtyniaus amerikietis Brandonas Woodas, latvis Akselis Vairogas, Valdas Vasylius, Artūras Valeika, Arnas Labuckas, Lukas Aukštikalnis, Gediminas Žalalis ir Mantas Kazonas. Vyriausiuoju treneriu dirbs Gintaras Kadžiulis, o jam talkins Egidijus Ženevičius.

2021-2022: