Itin apmaudžiai po pratęsimo nusileista „Neptūnui“

2018 04 18

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (19/13) klubas, kuris namuose 89:94 (21:21, 20:10, 18:21, 21:28, 9:14) po pratęsimo nusileido Klaipėdos „Neptūno“ (23/9) krepšininkams.

Dėl traumų „Lietkabeliui“ negalėjo padėti Simas Jasaitis ir Lorenzo Williamsas.

Rungtynės prasidėjo nerezultatyviai, o sužaidus 5 minutes „Neptūnas“ buvo priekyje kukliu rezultatu 7:3. Pirmaisiais tritaškiais tik devintąją minutę apsikeitė Darjušas Lavrinovičius ir Tomas Delininkaitis, tačiau mačas tapo daug spartesnis ir dar iki kėlinio pabaigos abi komandos peržengė 20 taškų ribą – 21:21.

Panevėžiečiai rezultatą persverti sugebėjo tik ketvirčiui įpusėjus, kai iš toli pataikė Žygimantas Skučas – 30:29. Vis dėlto šis metimas virto spurto 14:0 pradžia ir šeimininkai paskutinę pirmosios rungtynių dalies minutę pradėjo pirmaudami 41:29. Svečiai šį skirtumu sumažino vieninteliu Edgaro Želionio metimu – 31:41.

Trečiajam ketvirčiui įpusėjus T.Delininkaičio dvitaškis sumenkino skirtumą iki 4 taškų (41:45), tačiau netrukus skirtumas tarp komandų sugrįžo prie ankstesnės ribos – 44:54. Ž.Skučas nustebino pataikydamas antrąjį tritaškį, tačiau „Neptūnas“ vis tiek sugebėjo nežymiai priartėti – 52:59.

Iki ketvirtojo kėlinio vos tašką pelnęs Renaldas Seibutis dvitaškiu sumažino skirtumą iki vienženklio (58:67). Skirtumas tarp komandų bėgant laikui beveik nesikeitė, o prasidėjus priešpaskutinei minutei „Lietkabelis“ pirmavo 76:68. T.Delininkaičio ir Jerry Johnsono taškai besibaigiant laikui leido priartėti „Neptūnui“ 76:78, o prie baudų metimo linijos tada dar stojo Vytautas Šulskis, kuris sugebėjo rezultatą išlyginti – 78:78. Likus 2,6 sekundėms savo metimu į tai atsakė Žanis Peineris – 80:78, tačiau Donato Tarolio  pražangą dar spėjo išprovokuoti R.Seibutis, o šio ranka nesudrebėjo – gynėjas išplėšė pratęsimą.

Pratęsimą geriau pradėjo „Neptūnas“, tačiau toliamis metimais rezultatą išlygino Gintaras Leonavičius, o vėliau dvitaškiu rezultatą ir persvėrė – 88:86. Rezultatą tada išlygino E.Želionis, o tritaškį pridėjo R.Seibutis – 91:88. J.Johnsonas tada pataikė baudos metimą, o tašką rungtynėse padėjo E.Želionio dėjimas.

„Lietkabelis“: Žygimantas Skučas 17, Gintaras Leonavičius 16 (2/7 tritaškių), Žanis Peineris ir Dominikas Mavra (1/5 tritaškių) po 15, Darjušas Lavrinovičius 10 (7 atk. kam.).

„Neptūnas“: Tomas Delininkaitis, Edgaras Želionis (8 atk. kam.) ir Renaldas Seibutis po 16, Simas Galdikas 14 (7 atk. kam.), Jerry Johnsonas 10 (1/6 tritaškių).