Įspūdingai sužaistas ketvirtasis kėlinys patampė nervus čempionams

2015 05 02

Antrąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio serijoje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ komanda, namuose 67:73 (15:23, 4:22, 18:18, 30:10) nusileidusi Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

Šiame mače panevėžiečiai rungtyniavo be traumuoto Dainiaus Šalengos. Čiurnos traumą patyrė vidurio puolėjas Jurica Žuža.

Prabėgus pusantros minutės „Lietkabelis“ pirmavo 5:2, bet „Žalgirio“ 8 taškai be atsako leido svečiams truktelėti į priekį – 10:5. Po truputį tolę šalies čempionai įgijo dviženklį pranašumą (23:13), tačiau Gedimino Žalalio dvitaškis leido panevėžiečiams kiek priartėti pasibaigus pirmajam kėliniui – 15:23.

Antrąjį ketvirtį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 8:0 – 31:15. Toliau svečių gynyboje strigęs „Lietkabelis“ įmetė 4 taškus ir tai leido varžovams gerokai pabėgti į priekį – 45:19.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabeliui“ pavyko stabilizuoti situaciją, bet deficitas nemažėjo. Gintaro Kadžiulio auklėtiniai kėlinį sužaidė lygiosiomis ir prieš lemiamą atkarpą atsiliko – 39:63.

Ketvirtajame ketvirtyje „Lietkabelis“ kilo į lemiamą šturmą. Pirmiausia šeimininkai apkarpė atsilikimą iki 20 taškų, vėliau – 16. Galiausiai atkarpa 15:0 leido atkurti intrigą – 64:69. Likus žaisti 51 sekundę Vaidas Kariniauskas pelnė svarbius du taškus (71:64) ir per likusį laiką „Lietkabeliui“ išsigelbėti nepavyko.

„Lietkabelis“: E.Žabas 24 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), A.Labuckas 14 (6 atk. kam.), L.Aukštikalnis 10, N.Dahlmanas ir J.Žuža po 6.

„Žalgiris“: A.Milaknis 15, E.Ulanovas 9, P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir W.Cherry po 8.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas gegužės 5 dieną Kaune.