Iš Stambulo – su puikia pergale

2017 11 01

Puikią pergalę Europos taurės turnyro B grupėje iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (2/2) klubas, kuris išvykoje 78:73 (13:25, 19:18, 26:18, 20:10) palaužė Stambulo „Galatasaray“ (0/4) krepšininkus.

Susitikimą „Lietkabelis“ pradėjo neblogai (5:2), tačiau turkų spurtas 9:0 leido jiems perimti iniciatyvą – 11:5. 8-ąją minutę „Galatasaray“ pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 20:8. Netrukus skirtumas išaugo iki 15 taškų (25:10), bet sėkmingai sužaistos paskutinės minutės leido panevėžiečiams sumažinti deficitą – 13:25.

Antrasis kėlinys pradėtas Darjušo Lavrinovičiaus 5 taškais iš eilės – 18:25. Nors Richardas Hendrixas atsakė dvitaškiu (27:18), Gintaras Leonavičius įmetė 5 taškus paeiliui – 23:27. Šeimininkai stabilizavo situaciją po minutės pertraukėlės ir atstatė pranašumą – 37:27. Įpusėjus mačui skirtumas tarp ekipų išliko praktiškai nepakitęs – 43:32.

Po didžiosios pertraukos darbo ėmėsi D.Lavrinovičius, kuris įmetė 7 taškus iš eilės ir „Lietkabelio“ atsilikimas ištirpo iki 3 taškų – 44:47. Sėkmingą atkarpą sužaidė ir Žanis Peineris ir skirtumas sumažėjo iki 1 taško – 53:54. LKL vicečempionai turėjo šansą ir išsiveržti į priekį, bet juo nepasinaudojo ir po trijų kėlinių atsiliko 58:61.

Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus beveik 3 minutėms Gary Taltonas galiausiai tritaškiu išlygino rezultatą – 63:63. 37-ąją minutę tas pats G.Taltonas prasiveržimu pirmą kartą nuo pirmo kėlinio išvedė „Lietkabelį“ į priekį – 67:65. Nors Dajuanas Summersas įsmeigė tritaškį (68:67), G.Taltono dvitaškis ir Ž.Peinerio tritaškis leido panevėžiečiams truktelėti į priekį – 72:68. Po minutės pertraukėlės Simas Jasaitis taip pat pataikė iš toli (75:68) ir per likusį laiką „Galatasaray“ nebeišsigelbėjo.

„Galatasaray“: DaJuanas Summersas 20 (6/7 tritaškiai), Scotty Hopsonas 14 (8 atk. kam.), Richardas Hendrixas 12, Alexas Renfroe 9 (5 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 18 (5 atk. kam., 25 naud. bal.), Žanis Peineris 16 (6 atk. kam., 26 naud. bal.), Gary Taltonas 10, Vaidas Čepukaitis (12 atk. kam., 20 naud. bal.) ir Adas Juškevičius po 7.