Iš Kėdainių – su lengva pergale

2014 10 05

Pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (1/3) klubas, kuris išvykoje 102:72 (22:14, 30:25, 22:12, 28:21) neturėjo vargo su Kėdainių „Nevėžio“ (1/3) komanda.

„Lietkabelis“ nuo pat dvikovos pradžios išsiveržė į priekį – 11:4 sužaidus 3 minutes. Kėliniui persiritus į antrąją dalį, svečiai laimėjo atkarpą 9:0 ir pirmą kartą šiame mače įgijo dviženklį pranašumą – 20:7. Po Evaldo Žabo dvitaškio komandas skyrė jau 13 taškų (22:9), bet per likusią minutę sėkmingiau sužaidė „Nevėžis“, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių atsilikinėjo 14:22.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai greitai susigrąžino dviženklę persvarą (28:17), bet tuomet išaušo Rodericko Camphoro laikas, kuris pataikė tris tritaškius iš eilės ir neleido šeimininkams atsilikti – 23:28. Čia pat „Lietkabelis“ spurtavo 8:0 bei vėl atitolo – 36:23. Kėdainių ekipa greitai atsigavo, kai Vaidotas Volkus pataikė du tolimus metimus be atsako – 29:36. Legionierių vedamas „Nevėžis“ pelnė dar 5 taškus iš eilės – 34:39. Nors R.Camphoras pataikė savo šeštąjį tritaškį (37:41), bet „Lietkabelio“ atkarpa 8:0 nutildė vietos sirgalius – 49:37.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ startavo atkarpa 8:2, kuri leido dar labiau atitrūkti – 57:39. Svečiai nemažino apsukų ir toliau – prabėgus 4 minutėms skirtumas tarp rekordinis – 61:41. Likus žaisti 2 minutes panevėžiečiai triuškino varžovus 72:46, bet „Nevėžiui“ iki kėlinio pabaigos pavyko šiek tiek priartėti – 51:74.

„Lietkabelis“ nesirengė atsipalaiduoti ir lemiame ketvirtyje. Prabėgus 3 minutėms Jawanas Carteris smeigė tritaškį ir svečiai pirmavo jau 30 taškų – 84:54. Likęs laikas tebuvo formalumas, kurio metu „Lietkabelis“ išsaugojo persvarą ir šventė lengvą pergalę.

„Nevėžis“: Roderickas Camphoras 21 (7/10 tritaškiai), Andrius Aleksandrovas 13 (3/9 tritaškiai), Vaidotas Volkus 10 (2/8 tritaškiai, 5 atk. kam.), Marcusas Monroe 7 (5 kld.), Aurimas Adomaitis ir Thomasas Davisas po 6.

„Lietkabelis“: Žygimantas Jonušas 20 (11 atk. kam.), Lukas Aukštikalnis 16 (4/5 tritaškiai), Ivanas Neliubovas 14, Tautvydas Lydeka 13 (8 atk. kam.), Darius Griškėnas 11, Evaldas Žabas 9, Žygimantas Janavičius (8 rez. perd., 7 kld.) ir Mantas Kazonas po 8, Jawanas Carteris 3 (5 rez. perd.).