Naujienos

Goranas Vrbancas: „Lietkabelis“ turi neblogus šansus patekti į kitą etapą

2014 03 17

Panevėžio „Lietkabelio“ legionierius kroatas Goranas Vrbancas jau spėjo gerokai apšilti kojas Lietuvoje. Sausį prisijungęs prie Panevėžio ekipos 29-erių metų krepšininkas tapo vienu ekipos lyderių ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate vidutiniškai renka po 13 taškų.

Nors šiuo metu Eurolygos patirties turintis žaidėjas „Lietkabelio“ ekipoje jaučiasi puikiai, pokalbyje su tinklalapiu „kklietkabelis“ G.Vrbancas prisipažino – kelią į sėkmingą žaidimą buvo pastojusi ilga pertrauka be krepšinio bei kalbos barjeras. Apie šiuos bei kitus dalykus krepšininkas interviu metu pasidalijo savo gimtąja – kroatų kalba.

 Goranai, kaip prasidėjo tavo kelias į profesionalų krepšinį?

Krepšinį pradėjau žaisti būdamas keturiolikos metų. Galbūt šiek tiek vėlokai, tačiau užsidegiau noru žaisti, nors prieš tai ir nebuvau pernelyg susidomėjęs krepšiniu. Treniruočių metu sunkiai dirbau ir sugebėjau pasiekti visai neblogą lygį ir netgi rungtyniauti Eurolygoje.

Kas lėmė, jog sezono viduryje atvykai žaisti į Panevėžio „Lietkabelį“?

Lietuvoje atsidūriau visiškai netikėtai. Niekada negalvojau, jog žaisiu Lietuvoje, tačiau dabar džiaugiuosi patekęs į krepšinio valstybę. Žmonės čia mane priėmė labai maloniai, todėl tai palengvina buvimą svetimoje šalyje. Lietuva – pirma užsienio valstybė, kurioje žaidžiu krepšinį profesionaliai, todėl džiaugiuosi pasirinkęs „Lietkabelio“ pasiūlymą.

Su kokiais sunkumais susidūrei atvykęs į Lietuvą?

Gana ilgai nebuvau žaidęs krepšinio, todėl buvo gana sunku pasivyti komandos draugus. Kaip bebūtų, „Lietkabelio“ ekipa turi šaunų kolektyvą, kuris padėjo man greičiau įsilieti į ekipą. Klubo organizacija sudarė sąlygas atgauti prarastą sportinę formą. Kitas svarbus dalykas – kalbos barjeras. Iš pradžių sekėsi sunkiai komunikuoti su komandos atstovais anglų kalba, tačiau su aplinkinių pagalba sugebėjau aklimatizuotis ekipoje ir įveikti pašalines kliūtis.

Tavo statistiniai rodikliai ženkliai gerėjo nuo pat pirmųjų rungtynių. Kas lėmė kokybinį šuolį?

Mano žaidimas pagerėjo, nes radome tarpusavio supratimą su komandos draugais bei treneriais. Pastarieji buvo labai korektiški mano atžvilgiu ir padėjo man atsiskleisti aikštelėje. Prieš atvykstant išsikėliau tikslą: pasiekti geriausią įmanomą rezultatą su komanda, kilti turnyro lentelėje kaip įmanoma aukščiau. Šiuo metu svarbiausia yra patekti į LKL atkrintamąsias varžybas ir, manau, turime tikrai neblogus šansus būti kitame etape.

Kokia tavo mėgiamiausia krepšinio žaidimo dalis?

Krepšinis turi daug žavių pusių, tačiau man labiausiai patinka metimai iš tolimesnių distancijų. Šioje srityje jaučiuosi geriausiai.

 

 

2021-2022: