„Galatasaray“ pasiekė revanšą Panevėžyje

2017 12 19

Panevėžio „Lietkabelio“ (4/5) komanda dar turės pakovoti dėl vietos kitame Europos taurės etape. Vitalijaus Černijaus vadovaujama ekipa namuose nepasipriešino Stambulo „Galatasaray“ (4/5) ekipai ir kol kas neužsitikrino vietos kitame turnyro etape – 77:84 (19:25, 21:27, 17:18, 20:14).

Mačo pradžioje panevėžiečiai gaudavo progų pelnyti taškų iš po krepšio, bet „Galatasaray“ komanda tritaškiais pildė taškų sąskaitą bei rezultatą persvėrė – 10:8. Pakartotinai atkovoti kamuoliai taip pat padėjo svečiams (14:11), o neženklų pranašumą Stambulo ekipa saugojo toliau – 16:14. Gintaras Leonavičius galėjo išlyginti rezultatą, bet pataikė vieną baudą, o Richardas Hendrixas atsakė tritaškiu – 15:19. Dar vieną netrukus paleido ir Emiras Preldžičius, paskutinės minutės metu dar pataikęs dvitaškį su pražanga, bet netrukus ir pats G.Leonavičius atsakydamas pelnė taškus – 19:25.

„Galatasaray“ turėjo dar ne vieną progą rinkti taškus pakartotinais metimais, nestabdė ir tritaškių galiausiai pirmavo jau 36:24. Simas Jasaitis pirmą „Lietkabelio“ tolimą metimą pataikė tik prabėgus trims antro kėlinio minutėms, o tuo tarpu „Galatasaray“ apsukų nemažino – išnaudodavo kiekvieną šansą iš toli – 44:28. „Lietkabeliui“ pavyko kiek pagerinti situaciją, kai baudos buvo išnaudotos, o A.Juškevičius šovė iš toli – 35:47. Stambulo klubas jau buvo pataikęs 11 tolimų metimų iš 22, A.Juškevičius vėl buvo tikslus, o „Galatasaray“ jei pataikė ne iš toli, tai rinko taškus iš po krepšio – 52:40. Tokiu rezultatu ir baigėsi antras ketvirtis.

„Galatasaray“ ir po ilgosios pertraukos turėdavo šansų atakuoti iš toli, jais naudojosi, bet toliais tempais nebežengė. Kšištofas Lavrinovičius tapo „Lietkabelio“ vedliu (53:62), bet „Galatasaray“ labiau persvaros nešvaistė. Gary Taltonas tiksliu metimus baigė trečią ketvirtį ir taip „Lietkabelis“ atsiliko 57:70.

„Lietkabelis“ rankų nenuleido, bet ir svečiai neketino pergalės atiduoti. Emocijos liejosi ir Darjušas Lavrinovičius užsidirbo techninę pražangą, kuomet atsilikimas siekė 14 taškų – 67:81. Baudų metimais G.Taltonas sumažino atsilikimą iki 9 taškų (73:82), o išsigelbėjimui „Lietkabelis turėjo pustrečios minutės. Per tą laiką intrigą palaikyti pavyko, bet pergalės pasiekti nepavyko.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 24 (7 atk. kam.), Adas Juškevičius 14, Darjušas Lavrinovičius 10, Žanis Peineris 9 (7 atk. kam.), Simas Jasaitis 5.

„Galatasaray“: Gokseninas Koksalas 17 (5/8 trit.), Alexas Renfroe 15, Richardas Hendrixas 13 (7 atk. kam.), Emiras Preldžičius 10, Jordanas Tayloras 9.