Naujienos

G.Kadžiulis: turėjome didelių problemų dėl žaidėjų trūkumo, todėl negalėjome mesti rimto iššūkio

2015 02 20

Pralaimėjimas Kauno „Žalgirio“ krepšininkams Panevėžio „Lietkabelio“ ekipos atstovų pernelyg nenuliūdino.

Vyriausias treneris Gintaras Kadžiulius paklaustas, koks jausmas praėjusiais metais triumfavus LKF taurės turnyre kaip krepšininkui, šiais metais varžybose dalyvauti kaip treneriui, šmaikštavo, jog jei šį penktadienio vakarą būtų vilkėjęs krepšinio aprangą, jo komanda būtų laimėjusi.

„Būčiau žaidęs, būtume laimėję“, – humoro jausmo nestokojo G.Kadžiulis.

Treneris pripažino, jog šiose rungtynėse „Lietkabeliui“ buvo labai sunku susitvarkyti su itin išretėjusios rotacijos problema.

„Žinojome, kad žaisime septyniese ir žaidėjai į aikštelę žengė taupydami jėgas. Tai buvo pagrindinė mūsų klaida. Nuo pirmos minutės mes pradėjome save saugoti pražangų atžvilgiu. Dėl to „Žalgiriui“ viskas sekėsi išties lengvai. Pradėjome nebesitaupyti trečiajame kėlinyje.

Galbūt žaidėjai ne taip mane suprato. Buvo kalbėta, kad turime saugotis, tačiau tai nereiškia, kad galime stovėti du metrus nuo žaidėjo ir leisti jam mesti. Man smagu, kad dešimt minučių trečiojo ir penkias minutes ketvirtojo kėlinio vyrai parodė charakterį ir kovėsi. Turėjome didelių problemų dėl žaidėjų trūkumo, todėl negalėjome mesti rimto iššūkio“, – pripažino G.Kadžiulis.

„Lietkabelio“ puolėjas Dainius Šalenga taip pat pabrėžė pagrindinę komandos problemą šiame susitikime, tačiau taip pat prasitarė, jog kartais žaisti prieš tokių komandų kaip „Žalgirio“ startinį penketuką yra lengviau nei prieš atsarginius žaidėjus.

„Prieš „Žalgirį“ visada norisi geriau sužaisti, kaip ir visiems Lietuvoje. Tačiau šiandien turėjome ribotas galimybes rotacijoje. Šiuolaikiniame krepšinyje sunku žaisti prieš komandą, kuri stipriai rotuoja. „Žalgiryje“ mažiau žaidžiantys įdeda dvigubai daugiau energijos, kad įrodytų savo vertę. Startinis penketas dažnai nuvertina tokias komandas kaip mes ir su jais net gi lengviau būna žaisti.

Esame laimingi, kad patekome tarp aštuonių komandų. Manau, kad kai kuriems žaidėjams iš mūsų ekipos tai yra gera patirtis. Šios rungtynės buvo repeticija prieš trečiadienį lauksiantį susitikimą su „Šiauliais“, – mintimis dalinosi D.Šalenga.

„Lietkabelis“ kitą mačą žais BBL ketvirtfinalyje, kai trečiadienį 18.30 val. Šiauliuose kausis su vietos klubu, kurį šį sezoną jau dukart įveikė LKL pirmenybėse.

2020-2021: