Naujienos

G.Kadžiulis: komanda dabar kovoja, akys žiba, visi dega noru žaisti

2014 11 14

Panevėžio „Lietkabelis“ – komanda, kurios žaidimas LKL čempionate pastarąją savaitę buvo vertas didžiausio atgarsio. Vienas to kaltininkų yra Gintaras Kadžiulis. Jis pripažįsta, kad nelengvai apsisprendė sėsti į „Lietkabelio“ vyriausiojo trenerio kėdę, vietoje atsistatydinusio kolegos Mindaugo Budzinausko. Pastarasis prisiėmė atsakomybę dėl to, kad Panevėžio komandos krepšininkams trūksta azarto, kovingumo ir užsidegimo.

G. Kadžiulis „Radiocentro“ laidai „BEKO–LKL apžvalga“ atviravo, kad psichologinių problemų komandoje būta.

„Tai ne paslaptis, sporte taip yra, kai būna sulipdyta 10 arba 12 asmenybių vyrų ir visus kaip vaikus reikia paglostyti arba pabarti. Be abejo, yra daug reikšmingų psichologinių dalykų. Ta ugnelė prie Mindaugo buvo kažkiek priblėsusi, o kodėl aš nežinau. Aš stengiuosi pakelti tą atmosferą, bet nežinau kaip išeis“, – teigė G.Kadžiulis.

Panašu, kad bent kol kas treneriui sekasi visai neprastai. Jis turėjo realią galimybę paženklinti savo debiutą prie „Lietkabelio“ vairo BEKO-LKL pirmenybėse pergale prieš čempioną Kauno „Žalgirį“. Strategas tvirtina, kad kol kas anksti vertinti jo indėlį į komandos žaidimą.

„Kai vyksta trenerio kaita, bet kurioje komandoje, tai pirmomis dienomis būna šioks toks šokas ir žaidėjai atiduoda daugiau jėgų prie naujo trenerio, bent jau pradžioje. Mano uždavinys yra kuo ilgiau tai išlaikyti. Aišku, norisi kuo ilgesnio, o ne trumpalaikio rezultato. Komanda dabar kovoja, akys žiba, visi dega noru žaisti“.

Pagerinti komandos mikroklimatą, įžiebti ugnelę žaidėjų akyse ir pažadinti norą kovoti negailint jėgų, tai vienas svarbiausių uždavinių treneriui. Kitas svarbus tikslas, kurį kelia „Lietkabelio“ vadovai – iki Naujųjų metų pagerinti komandos padėtį turnyro lentelėje.

G. Kadžiulis tvirtina, kad jam svarbiau, jog jo krepšininkai į kiekvienas rungtynes ateitų maksimaliai pasiruošę ir kiekvienas bandytų laimėti, o kur turnyro lentelėje atsidurs panevėžiečiai ir kur kitos komandos, trenerio manymu, numatyti įmanoma jau dabar.

„Aš manau, kad „Neptūnas“, „Lietuvos Rytas“ ir „Žalgiris“ – tai komandos, kurios bus ketvertuke, o yra dar trys komandos, kurios sunkiai pateks į atkrintamąsias varžybas. Kitos komandos kaip „Šiauliai“, „Juventus“, „Pieno žvaigždės“ ir „Lietkabelis“ galės kautis dėl turnyro lentelės vietų viduryje“.

„Lietkabelio“ kova dėl vietų turnyro lentelės viduryje ir dėl pirmosios pergalės BEKO-LKL čempionate vadovaujant Gintarui Kadžiuliui tęsėsi ir ketvirtadienio vakarą. Tiesa, dvikovoje su „Dzūkija“ panevėžiečiams pergalės iškovoti nepavyko.

„Svarbu, kad kuo greičiau atsikeltume visi kaip komanda, kad nepalūžtume psichologiškai ir toliau dirbtume ta linkme, kuria visi kartu einame. Vakar buvo labai sunku, teko žaisti prieš savo mokytoją – Andrejų Urlepą, pas kurį teko žaisti ne vienerius metus, puikiai pažįstu jo strategiją. Jo treniruojamos komandos žaidžia agresyviai, todėl buvo labai sunku. Jie gynyboje įvarė mus į kampą ir diktavo tokias žaidimo sąlygas, kokių patys norėjo.“

2021-2022: