Naujienos

G.Kadžiulis: džiaugiamės tašku, bet žaidimo kokybė mūsų netenkina

2018 09 26

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda iškovojo pergalę naujajame „Betsafe–LKL“ sezone, kai 71:69 paskutinę sekundę palaužė Alytaus „Dzūkiją“. 

Vyriausiasis treneris Gintaras Kadžiulis teigė, kad pergalei komandą įkvėpė ant parketo pasirodęs Jamaras Wilsonas, kuris po kelio traumos turėjo vos vieną komandinę treniruotę. Amerikietis ant parketo pasirodė trečiajame kėlinyje ir prisidėjo prie to, kad „Lietkabelis“ perimtų iniciatyvą.

„Pradėjome mačą pagal paruoštą planą, bet jis visiškai nesuveikė. Buvo labai nemalonu žiūrėti šitą vaizdą. Dvi dienas ruošiamės, bet visiškai neveikė, neveikė būtent silpnosios pusės pagalba. Buvo negera žiūrėti į šitą vaizdą. Pakeitėme „du prieš du“ gynybą ir kur kas geriau stabdėme juos, nes varžovai negavo lengvų taškų iš po krepšio. 

Antroje dalyje Jamaro įėjimas ant parketo davė energijos, davė pasitikėjimo savo jėgomis, ko ir truko. Ši pergalė yra didelis Wilsono nuopelnas. Galima būtų žiūrėti į mūsų pataikymo procentą –  1 tritaškis iš 15. Nežinau ir žaidėjai nežino atsakymų, kodėl taip nepataikėme. Tašku džiaugiamės, bet žaidimas mūsų netenkina.

 – Ar J.Wilsono pasirodymas buvo planuotas?

– Jis buvo pasiruošęs žaisti, bet tai buvo didelė rizika. Buvome priversti leisti jį ir pats Jamaras prašėsi eiti ant parketo. Nebuvo visiškai jokių abejonių, jis veržėsi padėti. Buvo viltis, kad jo neprireiks.

Jamaras turėjo tik vieną komandinę treniruotę ir po tokios pertraukos gavo krūvį jam paaštrėjo skausmas kelyje. Buvo matyti, kad jis šlubčioja, bet tik laiko klausimas ir viskas susitvarkys. Jis įnešė pozityvo abejose aikštės pusėse – lindo iš užtvarų, neleido varžovams priimti kamuolio. Mes atsibudome, buvome agresyvesni. Gaila, kad kai atsibudome ir „Dzūkiją“ stabdėme gerai, mes neatkovojome kamuolių ir „Dzūkija“ susirinko daug taškų iš antrų šansų. Žaidėjai puolime jautėsi saugiau ir jo sprendimai buvo geri.

– P.Valinskas meta daug metimų iš neblogų padėčių, bet nepataiko. Kodėl?

– Yra psichologinis dalykas. Žaidėjas tikrai yra su geru metimu, atliko tikrai teisingus metimus ir jis jų galėjo atlikti dar daugiau, nes varžovai prieš „du prieš du“ gynybą leido mums atakuoti iš vidutinio nuotolio. Paulius turėtų susitvarkyti ir pasitikėti savimi. Norime jam padėti, pagelbėti ir jis turi mesti, nes yra metikas.

– Kiek esate toli nuo optimalios sportinės formos?

 – Toli gražu esame nuo savojo žaidimo. Pagal tai, kokią komandą esame subūrę, tai nėra rezultatas. Reikia įdėti daugiau darbo gynyboje, nes kol kas žaidėjai galvoja daugiau nei dirba.

2021-2022: