Fantastiškai antrąjį kėlinį sužaidę „Lietkabelio“ krepšininkai palaužė „Nevėžio“ ekipą

2014 01 19

Pergalę po ilgos pertraukos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai rungtynėse Kėdainiuose – 67:64 (10:18, 25:8, 19:17, 19:15) įveikę vietos „Nevėžio“ ekipą.

Pirmajame kėlinyje ilgą laiką sąlygas diktavo šeimininkai, kurie vienu metu pirmavo 11 taškų pranašumu – 16:5. Tiesa, Algirdo Brazio auklėtiniai ketvirčio pabaigoje kiek aptirbdė savo deficitą – 10:18.

Po pertraukėlės „Lietkabelio“ krepšininkai iniciajavo galingą spurtą 13:2 ir šovė į priekį – 23:20. Negana to, po keletos akimirkų panevėžiečiai jau turėjo ir septynių taškų persvarą – 29:22, kurią dar besibaigiant ketvirčiu padidino iki 9 taškų – 35:26.

Trečiajame kėlinyje Panevėžio ekipos šou tęsėsi  – 47:28. Tiesa, „Nevėžis“ bandė gelbėtis tolimais metimais ir ši taktika davė vaisių – 52:44.

Paskutiniame ketvirtyje prasidėjo tikras nervų karas. Sužaidus vos tris minutes komandas skyrė tik du taškai – 56:54. Kaip bebūtų, „Lietkabelis“ sugebėjo susigrąžinti saugesnę persvarą – 64:57.

Likus žaisti 36 sekundes šeimininkai dar kartą priartėjo – 66:63. Situaciją dar labiau paaštrino J.Gintvainio nesportinė pražanga, kurią S.Buterlevičius ir visa „Nevėžio“ komanda išnaudo minimaliai – 66:64. Rungtynių pabaigoje pražangų taktiką taikę šeimininko liko nieko nepešę, o „Lietkabelis“ šventė svarbią pergalę – 67:64.

Rezultatyviausiai Panevėžio komandoje rungtyniavo Ivanas Nelyubovas, surinkęs 18 taškų (11 atk. kam.), 14 – pridėjo Mantas Kazonas (4/4 tritaškių), 12 – įmėtė Goranas Vrbancas, 11 – Ryanas Olanderis.

„Nevėžio“ ekipoje išsiskyrė Arvydas Šikšnius, surinkęs 16 taškų (8 atk. kam.), 15 – pridėjo Simas Buterlevičius, 11 – Gintaras Leonavičius.

Kitas rungtynes „Lietkabelio“ ekipa žais sausio 21-ąją dieną namuose su „Parnu“ (Estija) klubu. Tai bus BBL čempionato mačas.