Naujienos

E.Žabas: stabilumas padeda komandai kilti aukštyn

2015 01 27

Karjeros rungtynes sužaidęs Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Evaldas Žabas sulaukė įvertinimo. Žaidėjas buvo pripažintas naudingiausiu praėjusios savaitės BEKO-LKL krepšininku.

Nors E.Žabo atstovaujama ekipa pralaimėjo abejas žaistas čempionato rungtynes (66:70 prieš „Dzūkiją“ ir 95:101 prieš „Lietuvos rytą“), tačiau puikus gynėjo pasirodymas susitikime su Virginijaus Šeškaus vadovaujama ekipa nepraslydo pro akis.

Susitikime su sostinės komanda krepšininkas per 32 minutes pelnė 33 taškus (6/6 dvit., 6/8 trit., 3/3 baud.), atkovojo 3 atšokusius kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. E.Žabas perėmė 3 kamuolius ir surinkęs 41 naudingumo balą pagerino šio sezono lygos rekordą.

Vidutiniškai, praėjusią savaitę, E.Žabas rinko po 25,5 taško, atkovojo po 2 kamuolius ir atliko po 1 rezultatyvų perdavimą per rungtynes.

E.Žabas džiaugėsi gerėjančiu komandos žaidimu ir atskleidė, jog gauti tokį apdovanojimą jam yra didžiulė garbė.

– Praėjusiose rungtynėse su Vilniaus „Lietuvos rytu“ antrajame kėlinyje pirmavote net 14 taškų persvara. Kas atsitiko vėliau?

– „Lietuvos rytas“ yra stipri komanda. Jie vėliau susiėmė ir pradėjo kibiau gintis. Mes nuo to šiek tiek pasimetėme ir tai leido šeimininkams grįžti į rungtynes. „Lietuvos rytas“ sumetė savo metimus ir paskutinėmis sekundėmis atitrūko. Manau viską lėmė pagerėjusi varžovų gynyba.

– Kokios apskritai buvo pralaimėjimo priežastys?

– Gale rungtynių mums pritrūko jėgų. Taip pat, manau, prisidėjo pora teisėjų švilpukų. Aišku, mes ir patys juos paleidome. Didžiąją mačo dalį viskas buvo gerai, tačiau pabaigoje nebepataikėme į krepšį, atidavėme iniciatyvą „Lietuvos rytui“. Jie tuo pasinaudojo ir šventė pergalę.

– Šios rungtynės jums asmeniškai buvo labai geros. Kas lėmė tokį pasirodymą?

– Susikaupimas. Šioms rungtynėms buvo kauptasi labai stipriai. Taip pat visišką žaidimo laisvę davė treneris, kas labai teigiamai nuteikė mačui. Visa tai lėmė, kad kamuoliai vienas po kito pradėjo kristi į krepšį, žaidėme tikrai komandiškai, stengėmės vienas kitam padėti. Asmeniškai, žaidžiau atsipalaidavęs, pajaučiau metimą, todėl ir pavyko taip gerai sužaisti.

– Surinkote 41 naudingumo balą ir tai yra geriausias rezultatas visoje BEKO–LKL lygoje šį sezoną. Ar esate turėjęs geresnių rungtynių?

– Tikrai ne. Dar nesu turėjęs tokio aukšto efektyvumo. Iš tikrųjų, aš net pats to nežinojau. Kai man pasakė po rungtynių, buvo ir nustebęs ir patenkintas. Džiaugiuosi, kad žaidėme komandiškai ir parodėme „Lietuvos rytui“, kad ir mes galime žaisti.

– Kaip manote, ar galite dar geriau sužaisti?

– Tai visada galvoji, kad gali sužaisti dar geriau. Vis dėlto viską parodys laikas. Apie asmeninį pasirodymą aš daug negalvoju, tik noriu padėti komandai laimėti, o kaip bus, taip bus.

– Nors komanda ir pralaimėjo, tačiau buvote išrinktas geriausiu BEKO–LKL savaitės žaidėju. Ką jums reiškia toks įvertinimas?

– Man tai didelė garbė. Būt pastebėtam Lietuvos krepšinio lygoje, kurioje yra daug gerų komandų ir žaidėjų ir kažkas ypatingo. Tai didelė garbė tiek man pačiam, tiek mano šeimai. Iš tikrųjų, aš to net nesitikėjau, todėl esu labai patenkintas ir savimi, ir savo žaidimu, ir komanda. Tai yra nuostabu.

– Ar esate gavęs panašių įvertinimų anksčiau?

– Taip. Esu gavęs kitos lygose tokių įvertinimų. Visgi, tie čempionatai nebuvo tokio aukšto lygio kaip LKL lyga. Taigi, šis apdovanojimas man reiškia tikrai daug.

– Tai jūsų pirmas sezonas Lietuvoje. Kaip vertinate BEKO–LKL lygą?

– Tai tikrai gera lyga su stipriomis komandomis ir aukšto pajėgumo žaidėjais. LKL yra viena stipriausių lygų, kurioje man yra tekę žaisti per visą mano karjerą. Esu laimingas būdamas čia.

– Kas nustebino ar nuvylė šį sezoną?

– Nustebino, galbūt, kad čia labai aukštas krepšinio lygis. Kai žaidžiau kitose komandose, visada girdėdavau, kad Lietuvoje yra aukštas krepšinio lygis. Tuomet dar nežinojau, kaip yra iš tikrųjų. Vis dėlto dabar galiu patvirtinti, jog lygias čia yra tikrai geras.

– Sezono pradžia „Lietkabeliui“ nebuvo sėkminga, tačiau dabar žaidžiate kur kas geriau. Kas pasikeitė?

– Visų pirma, pagaliau komandoje nebėra tiek daug permainų. Sezono pradžioje buvo sunku, nes turėjome begalę daug permainų. Nuo pat pasiruošimo stovyklos žaidėjai atvažiuodavo, pabūdavo ir išvažiuodavo. Paskui atvažiuodavo nauji, kuriems reikėdavo iš naujo priprasti prie komandos, o komandai prie jų. Todėl treneris dabar nusprendė, kad ekipoje pasikeitimų nebebus. Atėjus tam stabilumui, mes pradėjome žaisti komandiškiau, pripratome vienas prie kito. Pastovumas lėmė, jog pradėjome jausti vienas kitą ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Treneris suteikia daug laisvės žaidime, todėl ir tai daug prisidėjo prie pagerėjusio mūsų žaidimo.

– Atėjus stabilumui gal pasikeitė komandos tikslai šiam sezonui?

– Visada tikslas buvo patekti į atkrintamąsias varžybas. Dabar mes tai lyg ir įgyvendiname, tačiau bandysime kilti aukščiau. Sunki sezono pradžia mums pakišo koją, tačiau dabar komanda yra tikrai gera, todėl bandysime kilti kuo aukščiau.

– O kokie jūsų asmeniniai tikslai?

– Apie ateitį dar negalvoju. Visos mintys dabar yra į šį sezoną: kuo geriau sužaisti ir kuo labiau padėti komandai. Kas bus ateityje, tas bus, tereikia išlaukti.

2021-2022: