Naujienos

E.Pūras: „Lietkabelis“ naujo vyr. trenerio neieškos – Kadžiulis turi absoliutų klubo vadovų palaikymą

2014 11 07

Šią savaitę vyriausiojo trenerio Mindaugo Budzinausko atsistatydinimo rašto sulaukęs Panevėžio „Lietkabelio“ klubas naujo stratego neketina ieškoti ir komandai vadovaus Gintaras Kadžiulis.

„Lietkabelio“ direktorius Eimantas Pūras oficialiai klubo svetainei papasakojo apie M.Budzinausko pasitraukimą, pasitikėjimą G.Kadžiuliu ir naujo vidurio puolėjo paieškas.

 – Ar „Lietkabelis“ ieškos naujo vyr. trenerio?

– Ne. Komandos vairas dabar patikėtas Gintarui Kadžiuliui, kuris turi absoliutų klubo vadovybės palaikymą. Gintarui tai nelengvas iššūkis, tą suprantame visi. Bet tiek klubo vadovai, tiek komandos žaidėjai, yra nusiteikę naujam treneriui padėti kuo tik įmanoma, kad ekipa greičiau pradėtų lipti iš duobės.

Nuo pirmadienio laukia ypatingai sunkios trys savaitės („Lietkabeliui“ iki mėnesio pabaigos teks sužaisti net 9 susitikimus), nebus daug laiko net treniruotėms, o darbo yra labai daug – nuo pačio komandos mikroklimato iki gynybos pagerinimo, kuri yra mūsų didžiausia problema.

 Su dabartiniais rezultatais patys save esame įspeitę į kampą. Turime surasti išeičių iš tos padėties ir iki Naujųjų metų privalome pagerinti savo situaciją LKL turnyrinėje lentelėje.

 – Ar M.Budzinausko pasitraukimas buvo netikėtas?

– Negalėčiau pasakyti, kad labai netikėtas. Greičiau tai buvo turbūt palengva brendęs ir pribrendęs sprendimas. Kibirkštėlė mūsų komandos žaidime buvo puikios rungtynės Šiauliuose, bet po to vėl sekė virtinė nesėkmių – pralaimėjimas Estijoje, vėliau – namuose prieš Utenos „Juventus“, tada dar kartą pralaimėjimas Estijoje ir galiausiai vėl namuose tas tragiškas pralaimėjimas ketvirtajame kėlinyje „Pieno žvaigždėms“. Mano nuomone, vienas kaltas tokioje situacijoje būti negali. Tai yra kolektyvas ir po dalelę kaltės tenka kiekvienam. Bet juk treneris modeliuoja komandos kasdienį karbą ir jai vadovauja rungtynių metu, todėl natūralu, kad didžiausią atsakomybę jaučia būtent jis. Taigi, didelį netikėtumą trenerio pasitraukime įžvelgti, manau, sunkoka.

– Kokia situacija su Žygimantu Janavičiumi? Jis lieka klube?

– Situacija gera. Jis yra klube šiandien, klube bus ir rytoj. Per tą laiką, kol Žygimantas Panevėžyje, nė iš vieno kito klubo ar žaidėjo agento nesame gavę jokios oficialios informacijos apie galimą krepšininko išvykimą.

– Išvykus Tautvydui Lydekai yra ieškomas naujas vidurio puolėjas?

– Taip, čia dabar yra mūsų pagrindinis uždavinys – kuo greičiau rasti tinkamą pastiprinimą po krepšiu. Dirbame ta linkme. Gaila, kad laikas tam nėra pats palankiausias. Iki šventinio metų pabaigos laikotarpio, kai plačiau atsiveria ir žaidėjų rinka, dar toloka. Visgi, didžiausia tikimybė, kad Į Lydekos poziciją atvyks užsienietis.

2021-2022: