E.Dimšos debiutas pažymėtas nesėkme prieš LKL čempionus

2015 01 04

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (7/14) klubas, namuose 63:82 (16:22, 8:18, 23:22, 15:20) nusileidęs titulą ginančiai Kauno „Žalgirio“ (17/1) komandai.

Pirmajame kėlinyje prabėgus 5 minutėms Egidijaus Dimšos tritaškis priartino „Lietkabelį“ (9:10), bet „Žalgiris“ pelnė 5 taškus iš eilės ir truktelėjo į priekį – 15:9. Dar kartą šeimininkai priartėjo po Lacy Haddocko tolimo metimo (16:17), tačiau per likusį laiką taškus rinko tik kauniečiai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 22:16.

Antrąjį ketvirtį „Lietkabelis“ pradėjo Manto Kazono tritaškiu (19:22), bet pralaimėjo atkarpą 0:7 ir pirmą kartą šiame mače skirtumas tarp komandų tapo dviženklis – 19:29. 16-ąją minutę panevėžiečiai buvo priartėję (23:33), tačiau per likusį laiką nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję LKL čempionai įpusėjus dvikovai pirmavo 15 taškų skirtumu – 40:25.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ toliau klimpo gerai organizuotoje „Žalgirio“ gynyboje. Maža to, svečiai gerai pataikė ir tolimus metimus, todėl po truputį didino pranašumą, kuris 26-ąją minutę tapo 20 taškų – 55:35. Gintaro Kadžiulio auklėtiniai neketino nuleisti rankų anksčiau laiko ir laimėjo atkarpą 8:2, po kurios deficitą sumažėjo beveik per pusę – 46:58. Kėlinį kiek sėkmingiau baigė žalgiriečiai, padidinę savo atotrūkį – 62:48.

Lemiamą mačo atkarpą „Žalgiris“ pradėjo dviem tritaškiais – 68:48. „Lietkabelis“ atsakė savo 5 taškais – 53:68. Šeimininkai bandė labiau priartėti, bet svečiai rungtyniavo užtikrintai ir neleido to padaryti. Finaline rungtynių sirena paskelbė LKL čempionų pergalę rezultatu

„Lietkabelis“: E.Dimša (6 atk. kam.), E.Žabas, D.Šalenga ir I.Neliubovas po 10, Ž.Jonušas 7, M.Kazonas 6.

Žalgiris“: A.Milaknis 17 (5/10 tritaškiai), W.Cherry 12 (4/6 tritaškiai), L.Lekavičius 9, P.Jankūnas ir R.Javtokas (5 atk. kam.) po 7.