Naujienos

E.Dimša: stengiuosi daryti viską, jog komanda laimėtų

2015 01 13

Praėjusi savaitė BEKO–LKL čempionate buvo sėkminga tiek Panevėžio „Lietkabelio“ ekipai, tiek jos naujokui Egidijui Dimšai. Panevėžiečiai 87:79 svečiuose nugalėjo Prienų „Prienus“, o E.Dimša buvo pripažintas naudingiausiu BEKO–LKL savaitės žaidėju.

Vos antrosiose savo BEKO-LKL rungtynėse su „Lietkabelio“ apranga, 29 metų 204 cm ūgio krepšininkas per 34 aikštėje praleistas minutes pelnė 19 taškų (5/7 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 7 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

E.Dimša džiaugėsi trenerio ir komandos draugų pasitikėjimu bei vylėsi, jog su jo atėjimu, komanda pradės skinti pergales.

– Šeštadienį komanda iškovojo ganėtinai sunkią pergalę Prienuose. Kokios tai buvo rungtynės?

– Tai buvo sunkios, atkaklios rungtynės, kurių nugalėtojas paaiškėjo tik ketvirtajame kėlinyje. Šis mačas pareikalavo daug jėgų, tačiau, ačiū Dievui, mums pavyko protingiau ir užtikrinčiau sužaisti susitikimo pabaigą ir iškovoti šią svarbią pergalę.

– Didžiąją mačo dalį komandos žaidė apylygiai, tačiau ketvirtajame kėlinyje pabėgote. Kas pasikeitė?

– Galbūt priešininkai pavargo. Mes turėjome ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį. Taip pat, mes esame labiau patyrę nei mūsų varžovai, todėl, manau, kad būtent tai ir lėmė galutinį rezultatą.

– O kokios buvo pagrindinės pergalės priežastys?

– Svarbiausia, turbūt, buvo kovingumas. Viso mačo metu nenuleidome rankų, kovojome dėl kiekvieno kamuolio ir, veikiausiai, labiau norėjome laimėti nei prieniškiai. Taip pat daug prisidėjo taktiniai trenerio sprendimai ir sumanymai.

– Pačiam tai buvo sėkmingos rungtynės. Kas lėmė tokį pasirodymą?

– Į „Lietkabelį“ atvykau iš „Neptūno“, kuriame ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdėjau ganėtinai daug, todėl turiu daug jėgų bei noro (juokiasi). Dabar stengiuosi viską likviduoti aikštelėje, kovoju su dviguba energija. To pasekoje, pavyko sužaisti tokias sėkmingas rungtynes.

– Ką jums davė pusė sezono, kurį praleidote Klaipėdos „Neptūno“ ekipoje?

– Davė begalę patirties. „Neptūnas“ yra stipri komanda, žaidėme Eurolygos turnyre. Ta įgyta patirtis man išliks visam gyvenimui ir aš esu labai dėkingas klubui, kad suteikė man šansą ten žaisti.

– Po šio mačo buvote išrinktas naudingiausiu savaitės žaidėju. Ką jums reiškia toks įvertinimas?

– Aišku, smagu, tačiau aš to nesureikšminu. Mano tikslas yra padėti „Lietkabeliui“ kuo daugiau laimėti ir prie pergalių prisidėti geru žaidimu.

– Į „Lietkabelį“ atvykote neseniai, tačiau jau tapote vienu ekipos lyderių. Kaip pavyko taip greitai įsilieti į komandą?

– Pirmiausia, turiu trenerio ir žaidėjų pasitikėjimą. Atvažiavau su ta mintimi, jog būsiu vienas ekipos lyderių ir stengiuosi daryti viską, jog komanda laimėtų. Manimi visi pasitiki, gaunu daug žaidybinio laiko, daug atakuoju ir kol kas man tai sekasi.

– Prieš sezoną, krepšinio ekspertai „Lietkabelį“ įvardijo kaip vieną kandidatų į aukštas vietas. Kodėl nepavyksta Panevėžio ekipai demonstruoti to gero žaidimo?

– Prieš sezoną buvo visai kita komanda. Iki mano atėjimo pasikeitė didžioji dalis sudėties, bene dešimt žaidėjų. Mano nuomone, kai nėra to stabilumo, tai nėra ir tarpusavio supratimo, susižaidimo. Tikiuosi, jog su mano atėjimu ateis ir pergalės bei geras žaidimas.

– Kokie yra ekipos tikslai šiam sezonui?

– Sunku pasakyti, nes tik neseniai atvykau į komandą. Visgi, manau, jog be kalbų turime patekti į atkrintamąsias varžybas, o kaip bus toliau, žiūrėsime.

– O gal turite kažkokių asmeninių tikslų?

– Aišku, kuo daugiau laimėti. Taip pat, kiekvienose rungtynėse pasirodyti kuo geriau ir įrodyti, jog galiu žaisti aukštame lygyje.

2021-2022: