„Dzūkija“ įveikta ir be A.Juškevičiaus

2018 01 06

„Betsafe–LKL“ čempionato rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (12/6), be komandos lyderio Ado Juškevičiaus, susitvarkė su Alytaus „Dzūkijos“ (6/12) ekipa.

Namuose rungtyniavusi „Lietkabelio“ komanda antroje rungtynių dalyje sugebėjo palaužti „Dzūkijos“ krepšininkus ir laimėjo 98:87.

„Dzūkija“ paleido varžovus į priekį po to, kai per 5 trečiojo kėlinio minutes tesukrapštė 2 taškus. Situaciją šiek tiek sušvelnino Katinas Reinhardto tritaškis likus 7 sekundėms iki trečiojo kėlinio pabaigos.

„Lietkabelis“ trečiąjį kėlinį pradėjo turėdamas 7 taškų pranašumą, tačiau jo greitai neliko. Itin sėkmingai antrąją rungtynių dalį pradėję dzūkai, įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą – 58:58. Tačiau „Lietkabelis“ į tokį „Dzūkijos“ išsišokimą atsakė spurtu 15:2 spurtu ir „Cido“ arenos šeimininkai turėjo jau 13 taškų pranašumą – 73:60.

Per pirmas dvi ketvirtojo kėlinio minutes „Lietkabelis“ pabandė atsakė į visus likusius klausimus. Žygimantas Skučas pataikė baudos metimą, Žanis Peineris ir Simas Jasaitis pridėjo po dvitaškį, o „Lietkabelis“ jau turėjo 15 taškų pranašumą (78:63). Nors „Dzūkija“ dar po to sumažino atsilikimą iki 8 taškų, „Lietkabelis“ arčiau savo varžovų nebeprisileido.

„Lietkabelio“ ekipos strategui Ramūnui Butatui prieš šias rungtynes teko nemenka užduotis. Panevėžiečiams negalėjo šiose rungtynėse sinusitu susirgęs Adas Juškevičius, o dar neseniai komandą paliko ir Gary Taltonas. Vos su vienu įžaidėju likęs „Lietkabelis“ jau nuo rungtynių pradžios turėjo eksperimentuoti.

Vos po 10 minučių per rungtynes žaidžiantis Lukas Aukštikalnis šį susitikimą pradėjo starto penkete. Toks sprendimas buvo priimtas todėl, kad Ž. Peineris galėtų kilti nuo suolo, keisti Lorenzo Williamsą ir užimti antrojo įžaidėjo vietą.

Pirmajame kėlinyje abi ekipos žaidė greitą krepšinį, atliko daug metimų, tačiau didelio rezultatyvumo tai nereiškė. Nė vienai komandai nepavyko susikurti didesnio pranašumo. Tačiau jau antrajame kėlinyje „Lietkabelio“ ekipa po dviejų iš eilės L. Williamso ir K. Lavrinovičiaus tritaškių, panevėžiečiai pirmavo dviženkliu skirtumu – 32:21.

Vis dėlto, rekordinis 14 taškų „Lietkabelio“ pranašumas ilgai nesilaikė. Svečiai iš Alytaus kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 4 taškų (41:45), tačiau ketvirtį sėkmingiau vis tiek užbaigė aikštės šeimininkai.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius ir Žanis Peineris – po 21, Darjušas Lavrinovičius 12 (13 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 11, Simas Jasaitis 10.

„Dzūkija“: Katinas Reinhardtas 19, Gediminas Navickas 14, Mindaugas Sušinskas 13, Paulius Petrilevičius ir Anatolijus Kaširovas – po 12.