Dviženklį deficitą panaikinęs „Lietkabelis“ rungtynių pabaigoje nusileido „Nevėžiui“

2015 02 09

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (8/18) klubas, kuris svečiuose 84:87 (22:30, 14:19, 23:21, 25:17) nusileido Kėdainių „Nevėžio“ (4/21) ekipai.

Pirmajame kėlinyje prabėgus 4 minutėms rezultatas dar buvo lygus (11:11), bet „Nevėžis“ pelnė 8 taškus be atsako ir truktelėjo į priekį – 19:11. „Lietkabelis“ priartėjo (18:22), bet kėdainiškiai atlaikė varžovų spaudimą ir susikrovė dviženklį pranašumą – 30:20. Juricos Žužos dvitaškis sušvelnino svečių deficitą – 22:30.

Per antrojo ketvirčio pirmąsias 2 minutes „Lietkabelis“ surengė dvi sėkmingas atakas (26:30), tačiau „Nevėžio“ atsakas 14:0 leido vėl šeimininkams susikrauti solidų pranašumą – 44:26. Panevėžiečiai sėkmingiau sužaidė paskutines 3 minutes ir įpusėjus mačui turėjo 13 taškų deficitą – 36:49.

Po didžiosios pertraukos „Nevėžiui“ buvo pavykę dar labiau atitrūkti (57:42), bet „Lietkabelio“ laimėta atkarpa 8:2 leido po ilgesnės pertraukos sumažinti atsilikimą iki vienženklio skaičiaus – 50:59. Nors trečiąjį kėlinį „Lietkabelis“ laimėjo 23:21, tačiau sėkmingas abiejų komandų puolimas neleido panevėžiečiams priartėti, o prieš lemiamą ketvirtį „Lietkabelis“ dar atsilikinėjo dviženkliu skirtumu – 59:70.

Lemiamą ketvirtį panevėžiečiai pradėjo susikaupę ir stojo į lemiamą šturmą. Laimėję atkarpą 8:0 „Lietkabelis“ atsilikimą sumažino iki 3 taškų – 74:77. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes, po tikslaus Jakovo Vladovičiaus dvitaškio, rezultatas tapo lygus – 78:78. Per likusį laiką kova vyko taškas į tašką. Likus žaisti mažiau nei minutę, svarbų dvitaškį pataikė Lukas Brazdauskis ir padidino „Nevėžio“ pranašumą iki 3 taškų – 84:81. Nors Evaldui Žabui buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki dviejų taškų (84:86), tačiau taiklų baudos metimą pataikė Thomasas Davisas, po kurio „Lietkabeliui“ teko patirti pralaimėjimą rezultatu 84:87.

„Nevėžis“: J.Tamulis 27, M.Monroe (6 rez. perd.) 17, J.Crawfordas 10, V.Volkus 9.

„Lietkabelis“: J.Vladovičius 15, D.Šalenga 14, E.Dimša (7 atk. kam., 5 rez. perd.) 12, E.Žabas 11, I.Neliubovas 10.