Du kėlinius garbingai priešinęsis „Lietkabelis“ neatsilaikė prieš LKL čempionus

2015 03 23

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (9/22) krepšininkai, svečiuose 72:102 (19:20, 14:25, 13:29, 26:28) nusileidę titulą ginančiam Kauno „Žalgirio“ (27/4) klubui.

Nors žalgiriečiai sėkmingiau pradėjo mačą (8:4), „Lietkabelis“ atsakė 6 taškais be atsako ir išsiveržė į priekį – 10:8. Baigiantis kėliniui panevėžiečiai pirmavo 4 taškais (18:14), bet „Žalgiris“ sėkmingiau sužaidė paskutines 2 minutes ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 20:19.

Per pirmąsias 2 antrojo kėlinio minutes „Lietkabelis“ įmetė 6 taškus iš eilės ir vėl buvo priekyje – 25:20. Ilgai Gintaro Kadžiulio auklėtiniai nepirmavo, nes „Žalgiris“ atsakė atkarpa 11:0 – 31:25. Po Juricos Žužos dvitaškio svečiai atsilikinėjo 5 taškais (31:36), bet LKL čempionai per paskutinę minutę dukart perėmė kamuolį ir užbaigė atakas lengvais taškais. Tai leido kauniečiams padidino pranašumą, o „Lietkabelis“ įpusėjus rungtynėms turėjo dviženklį deficitą – 33:45.

Po ilgosios pertraukos „Lietkabelis“ niekaip nerado kelio į sėkmę ir kentė taškų badą (33:56), o pirmuosius kėlinio taškus pelnė tik prabėgus 4 minutėms – 36:60. Nors svečiai ir pradėjo šaudyti tiksliau, skirtumas vis tiek išliko svarus (44:68) ir pasibaigus ketvirčiui panevėžiečių atsilikimas buvo jau 46:74.

Ketvirtasis kėlinys tebebuvo formalumas. „Žalgirio“ puolimo sustabdyti nepavyko, o skirtumas vis augo – 91:61. „Lietkabeliui“ rezultatu 102:72 teko pripažinti aikštelės šeimininkų pranašumą.

„Žalgiris“: T.Dimša 20, A.Gudaitis 14, W.Cherry 11, P.Jankūnas 10.

„Lietkabelis“: E.Žabas 18, A.Labuckas (9 atk. kam.) ir J.Žuža po 14, L.Aukštikalnis 10.