Naujienos

Diskutuota apie sportą ir vaikų užimtumą

2014 06 15

Panevėžys.lt; Petrasnarkevicius.lt;

Birželio 13 dieną Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius susitiko su Seimo nariu Petru Narkevičiumi, Pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentu Sigitu Gailiūnu, direktoriumi Visvaldu Matkevičiumi, krepšinio komandos „Lietkabelis“ atstovais, Tarybos, administracijos, Kūno kultūros ir sporto centro, Sporto mokyklos vadovais.

Aptarti Sporto mokyklos steigimo, krepšinio finansavimo ir moksleivių užimtumo klausimai. Visi vieningai nusprendė, kad nėra profesionalaus sportininkų ugdymo ir jų išlaikymo mažesniuose miestuose sistemos. Mažėja profesionalių sporto klubų, moksleiviai vangiai dalyvauja ir mieste vykstančiuose sporto renginiuose.

Kaip teigė Seimo narys P.Narkevičius, miestas turėtų skirti daugiau lėšų sportui bei sporto klubams, organizuoti vaikų užimtumą, skatinti domėjimąsi sportu. „Mažėjant savivaldybės dėmesiui sportui bei jo finansavimui, reikalingi nauji keliai ir kontaktai. Sportas yra ir bus labai svarbi miesto bei žmogaus gyvenimo dalis. Džiugu, kad verslas yra socialiai atsakingas ir puikiai supranta tokių žingsnių reikalingumą“ – kalbėjo P.Narkevičius.

Susitikimo dalyviai pritarė parlamentarui, kad tik bendru darbu galime pasiekti rezultatų. „Vyksta daug sporto renginių, tačiau pustuštėse arenoje ir sporto salėse, aikštynuose. Jau buvome susitikę suišlaikymo, tiek sporto renginių lankymo problemų. Tačiau tikimės, kad pirmas žingsnis žengtas – įsteigėme vieną iš dviejų šalyje sporto mokyklų. Be to, siekiame, kad miestui daug lėšų kainuojantis valstybinės svarbos objektas – dviračių trekas – būtų finansuojamas valstybės lėšomis, tad daugiau galėtume skirti sportininkams. Pagalbos prašome ir Seimo nario P.Narkevičiaus. Mūsų susitikimai dažnai virsta rezultatais“, – sakė meras V.Satkevičius.

Tai ne tik sporto propagavimas, bet ir moksleivių užimtumas. Čia dalyvaujantys sporto, švietimo, jaunimo reikalų, savivaldybės, sporto klubo atstovai turi pagalvoti, ką dar galime padaryti geriau, kad pasikeistų situacija“, – sakė S.Gailiūnas.

2020-2021: