Naujienos

D.Šalenga sieks mokslo aukštumų

2014 08 26

Siekti treniravimo mokslo žinių pasiryžo Europos čempionai Dainius Šalenga ir Donatas Slanina. Abu jie pasirašė Laisvojo klausytojo su Universitetu sutartis ir studijuos Treniravimo sistemas.

„Kol dar tęsiu profesionalo karjerą, negaliu viso laiko skirti studijoms, todėl Universiteto siūloma lanksti programa man padės suderinti krepšininko karjerą ir norą siekti žinių. Džiaugiuosi, kad dabar atsiranda tokia galimybė, seniau tai buvo padaryti kur kas sunkiau. Ateitį sieju su krepšiniu, norėčiau išbandyti trenerio darbą, esu sukaupęs nemažai patirties ir norėčiau ja pasidalyti“, – teigė šį sezoną Panevėžio „Lietkabeliui“ atstovausiantis Dainius Šalenga.

Lietuvos sporto universitete treniruotę surengęs Donatas Slanina teigia, kad yra sukaupęs nemažai vadybos žinių, tačiau labiausiai vilioja trenerio darbas. „Per ilgametę karjerą dirbau su įvairiais treneriais, jie diegė savo sistemas, tačiau norėčiau jas apjungti ir sukurti savąją. Tačiau tam, kas viską susistemintum reikia žinių, todėl ir pasirinkau Lietuvos sporto universitetą. Yra nemažai klausimų į kuriuos iki šiol ieškau atsakymo, tikiuosi, kad man pavyks su Universiteto dėstytojais jas rasti“, – sakė neseniai krepšininko karjerą baigęs D. Slanina.

Laisvasis klausytojas – nėra universiteto studentas, jis pasirenka norimus studijų modulius ir laiko egzaminus, o po metų turi galimybę tapti studentu. LSU vienintelis Lietuvoje rengia sporto šakų trenerius, o studijų programa „Treniravimo sistemos“ yra tarp dešimties populiariausių studijų programų šalyje. Priminsime, kad praėjusią savaitę LSU laisvuoju klausytoju tapo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir NBA Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

2021-2022: