Naujienos

D.Lavrinovičius: norime pasiekti prizinę vietą

2018 05 02

Istorinį sezoną žaidžiantis ir vietą Eurolygos finaliniame ketverte iškovojęs „Žalgiris“ šiandien centriniame turo mūšyje Panevėžyje susikaus su „Lietkabeliu“. Kauniečių laukia sunkus tvarkaraštis – ketverios rungtynės per savaitę, kurios metu jie ruošis ir svarbiausioms kovoms stipriausiame Senojo žemyno turnyre.

„Ruošiamės artėjančios rungtynėms su „Lietkabeliu“, taktikos nuo pasiruošimo Eurolygos finaliniam ketvertui gali skirtis, tačiau, manau, kad branduolys bus tas pats, – dėstė „Žalgirio“ vidurio puolėjas Antanas Kavaliauskas. – Mes, žaidėjai, tiesiog einame ir žaidžiame, o visas taktikas galvoja trenerių štabas.“

Pirmos vietos siekiančiam „Žalgiriui“ per likusius keturis mačus reikia iškovoti bent dvi pergales, norint sezoną pabaigti pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

„Mes dar siekiame pirmosios vietos lygoje, tad darbas reguliariajame sezone tikrai nėra baigtas. Privalome žengti ant parketo ir atlikti savo darbą, o ne galvoti apie motyvaciją. Žaisdami čia stengsimės ir ruošimės būti geriausioje formoje finaliniame ketverte“, – apie kauniečių užduotis reguliariojo sezono pabaigoje kalbėjo A. Kavaliauskas.

Šiandieninis „Žalgirio“ varžovas – jau kurį laikai iš ketvirtosios vietos nepajudinamas „Lietkabelis“. Panevėžiečiai per pastarąsias penkerias rungtynes pralaimėjo keturis kartus, o paskutinės dvi nesėkmės „Lietuvos rytui“ bei „Šiauliams“ buvo bendru 41 taško skirtumu.

Aukštaitijos klubo veteranas Darjušas Lavrinovičius nėra patenkintas komandos požiūriu į rungtynes, kurios nebeturi reikšmės „Lietkabelio“ padėčiai lentelėje.

„Manau, kad žaidėjai iš savęs neišsireikalauja maksimumo, ką galėtų duoti aikštelėje, – teigė D. Lavrinovičius. – Jiems atrodo, kad rungtynės yra nesvarbios, o kai ateis atkrintamosios – jie susikaups. Aš manau, kad turime pradėti gerinti žaidimą su kiekvienomis rungtynėmis. Negalime galvoti, kad atkrintamosios yra pačios svarbiausios rungtynės, nes tuomet į jas ateisime tokie, kokie buvome reguliariojo sezono pabaigoje. Negali savęs taip tiesiog perjungti iš nesvarbių į svarbių rungtynių režimą. Manau, kad tai yra didžiausia mūsų žaidėjų dabartinė problema.“

D. Lavrinovičius į sezono pabaigą demonstruoja vis geresnį žaidimą. 38-erių veteranas per pastarąsias ketverias rungtynes žaidžia po 23 minutes, pelno po 12,5 taško, atkovoja po 7,3 kamuolio, atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus bei renka po 17,3 naudingumo balo.

„Stengiuosi į sezono pabaigą atgauti savo geriausią formą, – teigė didžiulę patirtį sukaupęs vienas „Lietkabelio“ lyderių. – Mes turime pilnaverčių žaidėjų, kurie sezono metu gali žaisti ir duoti naudos. Mano pareigos padėti komandai ir padėti jai lemiamais momentais. Kaip patyręs žaidėjas, stengiuosi tokioms situacijoms būti pasiruošęs 100 procentų.“

Pirmąsias aštuonerias rungtynes „Betsafe–LKL“ sezono starte iškovojęs „Lietkabelis“ vėliau išsibalansavo ir per per likusius 27 mačus iškovojo 12 pergalių. Nepaisant sunkios antrosios sezono pusės, panevėžiečiai galvoja tik apie prizininkų pakylą.

„Mes norime pasiekti prizinę vietą, – komandos tikslą įvardino D. Lavrinovičius. – Žinoma, pirmoji mūsų užduotis yra papulti į ketvertuką, o joje viskas priklausys nuo formos ir situacijos. Visgi dabar negalime galvoti apie kitus etapus, kol nepraėjome „Šiaulių“ barjero. Visada reikia gerbti varžovą, o krepšinio lygis šį sezoną „Betsafe–LKL“ yra žymiai stipresnis, negu buvo anksčiau.

Ką pasiekėme praėjusiais metais, mes turime pamiršti ir įrodyti iš naujo. Tai galime padaryti tik atidavę 110 proc. savo jėgų.“

2021-2022: