Čekijoje pralaimėta po permainingos kovos

2019 01 08

Nesėkmę FIBA Čempionų lygos C grupėje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (3/7) ekipa, kuri išvykoje 71:78 (26:19, 6:18, 23:16, 16:25) nusileido Nimburko ČEZ (3/7) krepšininkams.

Rungtynės prasidėjo atkakliai – prabėgus 3 minutėms rezultatas buvo lygus – 11:11. Dar po kelių minučių taip pat buvo lygybė (15:15), bet tada „Lietkabeliui“ pavyko kiek atsiplėšti – 19:15. Nors ČEZ atsakė dvitaškiu (17:19), per likusį laiką taškus sėkmingiau rinko panevėžiečiai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 26:19.

Antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ visiškai užstrigo puldamas – per 5 minutes ir 20 sekundžių nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję Čekijos čempionai spurtavo 10:0 – 29:26. Nors Simas Jasaitis nutraukė užsitęsusią tylą (28:29), toliau svečiai strigo oponentų gynyboje ir tai lėmė išaugusį deficitą – 35:29. Įpusėjus mačui situacija buvo praktiškai nepasikeitė – 37:32 pirmavo ČEZ.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje ėmė keistis Lietuvos klubui naudinga linkme – 6 be atsako pelnyti taškai leido išsiveržti į priekį – 38:37. Tuo gera „Lietkabelio“ žaidimo atkarpa nesibaigė, nes po Žigos Dimeco baudų metimų atotrūkis šoktelėjo iki 8 taškų – 47:39. Vis dėlto ČEZ ilgai varžovams džiaugtis persvara neleido, nes atsakė atkarpa, leidusia išlyginti rezultatą – 47:47. Čia savo žodį tarė Jamaras Wilsonas, pataikęs du iš eilės tritaškius – 53:47. Iki ketvirčio pabaigos šeimininkai sugebėjo vėl priartėti – 53:55.

Lemiamame kėlinyje užvirė nuožmi kova. Prabėgus 3 minutėms „Lietkabelis“ dar pirmavo 62:58, tačiau keli ČEZ tritaškiai leido perimti iniciatyvą ir sugrįžti į pirmaujančias pozicijas – 66:64. Panevėžiečių puolimas visiškai užstrigo ir tuo pasinaudoję oponentai sugebėjo susikrauti apčiuopiamą pranašumą – 71:64. Nenado Čanako auklėtiniai dar bandė atsitiesti, bet ČEZ užtikrintai žaidė puolime ir iškovojo pergalę.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 18, Vaidas Kariniauskas 9, Paulius Valinskas ir Žiga Dimecas (7 atk. kam.) po 8, Simas Jasaitis 7.

ČEZ: Jaromiras Bohačikas 20, Eugene’as Lawrence’as 16, Petras Benda 8.