Naujienos

Buvę klubo dalininkai pašalinti teisėtai

2020 03 09

Praėjusių metų vasarą iš Panevėžio „Lietkabelio“ klubo buvo pašalinti dalininkai Mantas Ignatavičius, Rokas Mickevičius ir Irmantas Aukštikalnis.

Sprendimas pašalinti buvusį klubo direktorių ir dalininką M.Ignatavičių buvo motyvuotas tuo, kad jis  po atšaukimo iš klubo direktoriaus pareigų, nuosekliai ir sistemingai ėmė įvairiais būdais kenkti „Lietkabeliui“, sąmoningai nevykdė savo prievolės perduoti naujam direktoriui klubo dokumentus ir turtą, klubo atžvilgiu teismui pateikė nepagrįstus ieškinius, taikė laikinąsias apsaugos priemones, kas paralyžiavo „Lietkabelio“ veiklą, taip pat viešai, per visuomenės informavimo priemones, kritikavo klubą, įžeidinėjo jo administracijos darbuotojus, rėmėjus ar su jais susijusius asmenis.

Be to, klubo turima informacija sudarė pagrindą manyti, kad dalininkas M.Ignatavičius, būdamas „Lietkabelio“ direktoriumi, sudarė itin nenaudingus sandorius, ko pasekoje klubas neteko, o M.Ignatavičius ir/ar jo artima aplinka įgijo didelės vertės pinigines lėšas. Taip pat M.Ignatavičius aplaidžiai ar apgaulingai organizavo klubo buhalterinę apskaitą. Tokiuose M.Ignatavičiaus veiksmuose, klubo įsitikinimu, buvo nusikalstamos veikos požymių, dėl ko šių metų pradžioje M.Ignatavičiui buvo pareikšti įtarimai padarius nusikalstamas veikas.

Kenkėjiška M.Ignatavičiaus veikla darė tiek turtinę, tiek neturtinę žalą klubui, todėl, vadovaujantis klubo įstatais, buvo priimtas sprendimas M.Ignatavičių pašalinti iš dalininkų.

Kiti du dalininkai, I.Aukštikalnis ir R.Mickevičius aktyviai palaikė bei rėmė M.Ignatavičiaus kenkėjišką veiklą, tą viešai deklaravo, savo buvimu klube kėlė įtampą ir destrukciją, su M.Ignatavičiumi derino savo sprendimus, kurie priešiški klubui ir kenkė jo veiklai bei reputacijai, prie „Lietkabelio“ veiklos neprisidėjo jokiu indėliu, todėl buvo priimtas sprendimas iš klubo pašalinti iš šiuos dalininkus.

Iš „Lietkabelio“ pašalinti dalininkai M.Ignatavičius, R.Mickevičius bei I.Aukštikalnis nusprendė savo teises ginti teismo keliu ir teismui pateikė ieškinius, kuriais teismo prašė panaikinti dalininkų sprendimą pašalinti pastaruosius iš klubo dalininkų tarpo. Pašalintas dalininkas R.Mickevičius papildomai teismo prašė priteisti per 12 tūkst. eurų žalą.

Vis tik, pašalintieji dalininkai teisme savo teisybės neįrodė. Bylą nagrinėjęs Panevežio miesto apylinkės teismas visiškai atmetė pašalintųjų dalininkų ieškinius bei konstatavo, kad M.Ignatavičius, R.Mickevičius ir I.Aukštikalnis iš klubo buvo pašalinti teisėtai. Teismo priimtas sprendimas gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

2021-2022: