Be trijų traumuotų žaidėjų – pralaimėjimas „Žalgiriui“ namuose

2018 05 31

Antrąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) pusfinalio serijoje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris namuose 79:94 (21:26, 16:22, 20:23, 22:23) nusileido Kauno „Žalgiriui“ ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0:2.

Šiame mače dėl smulkių traumų „Lietkabeliui“ negalėjo padėti trys žaidėjai: Lorenzo Williamsas, Darjušas Lavrinovičius ir Simas Jasaitis.

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo atkarpa 5:0, tačiau po Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškio komandas skyrė tik taškas – 8:9. Tritaškius išnaudojo ir Axelis Toupane’as su Pauliumi Jankūnu, skirtumas pasiekė jau 8 taškus, o po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ buvo priekyje 26:21.

Gintaro Leonavičiaus dėka „Lietkabelis“ ne vien likvidavo deficitą, bet ir ėmė pirmauti – 29:27. Vis tik „Žalgiris“ taip pat atsakė spurtu, o Artūro Milaknio ir Vasilje Micičiaus tritaškiai skirtumą pavertė dviženkliu – 39:29. Varžovų puikią atkarpą „Lietkabelis“ nutraukė (35:39), tačiau po pirmosios mačo dalies „Lietkabelis“ atsiliko 37:48.

Trečiasis ketvirtis staigmenų nepateikė – „Žalgiris“ ir toliau laikėsi priekyje stabiliu atstumu, kol tritaškį su pražanga pataikė Lukas Aukštikalnis – 54:58. Tritaškiu netrukus atsakė ir A.Milaknis, o Antanas Kavaliauskas nustebino metimu iš vidutinio nuotolio – 67:56. Kėlinį rezultatyviai uždarė Beno Udrihas – 71:57.

„Žalgirio“ bėgimą į priekį sustabdė ne itin standartinis duetas – Luko Aukštikalnio ir Donato Tarolio duetas sumažino skirtumą iki 8 taškų (69:77). Vis dėlto kauniečiai sugebėjo situaciją stabilizuoti ir likus žaisti 4 minutes po Aarono White‘o dvitaškio vėl pirmavo solidesne persvara – 84:72. Technine pražanga iš rungtynių save eliminavo Žanis Peineris, o „Žalgiris“ atitrūko 15 taškų skirtumu ir intrigos mače nebeliko – 87:72.

„Lietkabelis“: Lukas Aukštikalnis 22 (5/10 tritaškių), Donatas Tarolis 16 (11 atk. kam.), Žanis Peineris 12, Domininkas Mavra (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Kšištofas Lavrinovičius po 11.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 19 (8/9 dvitaškių, 4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 15, Brandonas Daviesas 11 (5 atk. kam.), Artūras Milaknis 10 (3/9 tritaškių), Paulius Jankūnas ir Aaronas White‘as po 9, … , Beno Udrihas 4 (5 atk. kam., 9 rez. perd.).