BBL reguliariajame sezone užimta pirmoji vieta A grupėje!

2016 01 19

Nesėkme Baltijos krepšinio lygos (BBL) reguliaraus sezono A grupės kovas baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/2) klubas, išvykoje 85:87 (17:21, 24:19, 16:22, 28:25) po permainingos kovos nusileidęs Valmieros „Valmiera/ORDO“ (8/3) ekipai, treniruojamai Roberto Štelmaherio.

„Lietkabelio“ gretose nerungtyniavo kelio traumą patyręs Valdas Vasylius ir pailsėti gavęs pagrindinis įžaidėjas Miljanas Pavkovičius. Vyr. treneris Kazys Maksvytis rotavo 10 žaidėjų, taip leisdamas pasireikšti visiems.

Panevėžio komanda A grupėje užėmė pirmąją vietą, o bendroje rikiuotėje užims antrąją arba pirmąją poziciją, priklausant nuo to, kaip susiklostys paskutinis mačas Prienų–Birštono „Vytautui“.

Galutinė vieta ir varžovas aštuntfinalyje paaiškės kitą savaitę, kai bus sužaisti paskutiniai susitikimai.

Rungtynių eiga:

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį vyko kova taškas į tašką – prabėgus 8 minutėms rezultatas buvo lygus – 12:12. Tuomet „Valmiera/ORDO“ įmetė 5 taškus be atsako ir truktelėjo į priekį – 17:12. Paskutinę sekundę Jermaine‘o Love‘o pataikytas tritaškis leido „Lietkabeliui“ sumažinti deficitą – 17:21.

Antrajame ketvirtyje sužaidus 4 minutes šeimininkai grėsmingai nutolo – 31:23. Artūras Valeika inicijavo svečių spurtą 11:3, po kurio vėl buvo atstatyta pusiausvyrą – 34:34. Paskutinę minutę kelias atakas sėkmingai užbaigė panevėžiečiai įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje – 41:40.

Po didžiosios pertraukos Kazio Maksvyčio auklėtinių persvara buvo pasiekusi 4 taškus (44:40), bet latviai čia pat pasivijo ir toliau vyko lygi kova. „Valmiera/ORDO“ truktelėti į priekį sugebėjo 28-ąją minutę – 58:53. Toks skirtumas tarp klubų išliko ir sužaidus trisdešimt minučių – 62:57.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus pusantros minutės Valmieros ekipos pranašumas pasiekė 7 taškus (66:59), bet „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 11:3 bei jau buvo priekyje – 70:69. Likus kiek mažiau nei 3 minutėms „Valmiera/ORDO“ įmetė dvitaškį (79:77) ir abi komandos kelias minutės nesugebėjo pelnyti taškų. Užtęsusią tylą nutraukė šeimininkų taiklus baudos metimas, į kurį Simas Buterlevičius atsakė tuo pačius – 80:78. Likus 32 sekundėms Raimondas Gabranis įmetė dvitaškį (84:80), o A.Valeika atsakė dėjimu į krepšį – 82:84. Pražanga sustabdytas Aigaras Škelė pataikė vieną metimą – 85:82.

Likus 14 sekundžių jau „Valmiera/ORDO“ ėmėsi pražangų taktikos ir prie baudų metimo linijos nusiuntė J.Love‘ą, kuris pataikė tik pirmąjį metimą – 83:85. R.Gabranis realizavo abi baudas (87:83), bet Julius Kazakauskas greitai atsakė dviem taškais, pataisydamas netikslų J.Love‘o tritaškį – 85:87. A.Škelė prametė abi baudas, o paskutinę sekundę iš toli metęs Arnas Labuckas susidūrė su varžovų gynybą ir kamuolys net nelietė lanko.

„Valmiera/ORDO“: Ar.Škelė 15 (5 atk. kam.), R.Gabranis 14, Ai.Škelė 13 (6 rez. perd., 6 kld.), L.Blausas 12 (6 atk. kam.), M.Lakša 10.

„Lietkabelis“: M.Iličius 15 (16 min.), S.Buterlevičius 14, J.Love‘as 13, A.Valeika 10, B.Raley-Rossas, A.Labuckas ir J.Kazakauskas (5 atk. kam.) po 7.