Bamberge – dramatiška kova ir pralaimėjimas

2018 10 31

Nesėkmę FIBA Čempionų lygos C grupės rungtynėse patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (1/3) klubas, kuris po atkaklios ir permainingos kovos išvykoje 77:82 (18:18, 24:25, 20:14, 15:25) nusileido Bambergo „Brose Bamberg“ (2/2) krepšininkams.

Šeimininkai geriau pradėjo susitikimą – 5:0. Sužaidus pusę kėlinio „Brose Bamberg“ laikėsi priekyje 12:7, bet tada „Lietkabelis“ spurtavo 6:0 ir pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai – 13:12. Po Simo Jasaičio tritaškio panevėžiečių persvara siekė 2 taškus (16:14), tačiau per likusį laiką Vokietijos klubo žaidėjai tiksliai realizavo keturias baudas, į kurias dvitaškiu paskutinę sekundę atsakė Mike’as Morrisonas ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių rezultatas buvo lygus – 18:18.

Antrajame ketvirtyje 4 taškais be atsako startavo „Brose Bamberg“ (22:18), bet „Lietkabelio“ du tritaškiai iš eilės leido vėl pirmauti – 24:22. Netrukus jau svečiai pirmavo 4 taškais (28:24) ir priekyje buvo 3 minutes, kol vokiečių keli sėkmingai išpuoliai neleido persverti rezultato – 35:34. Per likusį laiką komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, todėl įpusėjus mačui „Brose“ išlaikė minimalią persvarą – 43:42.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – ir toliau vyko nuožmi kova taškas į tašką. Visą laiką priekyje buvo „Lietkabelis“, bet toli pabėgti į priekį šeimininkai neleisdavo, nes į kiekvieną sėkmingą varžovų išpuolį atsakydavo savo taškais. Likus žaisti 25 sekundes Dominikas Mavra pataisė komandos draugo metimą ir padidino svečių pranašumą iki tuomet rekordinio – 62:57. Toks rezultatas išliko ir sužaidus tris ketvirčius.

Lemiamame kėlinyje prabėgus pustrečios minutės „Brose Bamberg“ atstatė pusiausvyrą – 65:65. Šeimininkus į priekį ėmė traukti Tyrese’as Rice’as, kuris pataikė du sunkius tritaškius paskutinėmis atakos sekundėmis ir įpusėjus ketvirčiui jau Bambergo ekipa perėmė iniciatyvą – 72:69. Geros gynybos ir agresyvaus puolimo dėka „Lietkabelis“ realizavo baudas ir vėl pirmavo – 73:72. Tuo pačiu atsakė ir „Brose“ arenos šeimininkai – 76:73 likus žaisti 71 sekundę. Svarbios „Lietkabelio“ atakos metu prieš tritaškį metusį Saulių Kulvietį buvo pažeistos taisyklės – sunkusis krašto puolėjas sumetė visas baudas – 76:76. T.Rice’as pataikė dvitaškį, o gynyboje perėmė kamuolį bei likus 17 sekundžių pataikė vieną baudą iš dviejų – 79:76. Čia pat pražanga sustabdytas Jamaras Wilsonas taip pat pataikė vieną metimą – 77:79. Likus 11 sekundžių prie baudų metimo linijos stojo Augustine’as Rubitas, kuris pataikė abi, bet antros teisėjai neįskaitė, nes amerikietis užmynė liniją – 80:77. Po minutės pertraukėlės S.Kulvietis nepataikė tritaškio, o šeimininkų pergalę įtvirtino A.Rubito baudų metimai.

„Brose Bamberg“: Tyrese’as Rice’as 23 (4/8 tritaškiai), Augustine’as Rubitas 19 (6 atk. kam.), Stevanas Jelovacas (9/9 baudos metimai) 13, Eliasas Harrisas ir Danielis Schmidtas po 10.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 15, Saulius Kulvietis 14 (6 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 13 (6 atk. kam.), Paulius Valinskas 12.