Alytuje – svarbi pergalė ir bilietas į atkrintamąsias

2016 04 03

Svarbią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casio“ LKL) iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (14/17) klubas, išvykoje 83:70 (17:28, 22:19, 17:8, 26:15) pranokęs Alytaus „Dzūkijos“ (6/25) krepšininkus.

„Lietkabelis“ užsitikrino vietą atkrintamosiose. Panevėžiečiai šioje dvikovoje vertėsi ne tik be Artūro Valeikos, bet ir nugaros skausmus jaučiančio Manto Kazono.

„Lietkabelis“ sėkmingai startavo ir prabėgus 3 minutėms pirmavo 11:4. Čia pat „Dzūkija“ pelnė 6 taškus iš eilės ir priartėjo – 10:11. Nors svečiai atsakė savo sėkmingais išpuoliais (15:10), alytiškiai laimėjo atkarpą 8:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 18:15. Panevėžiečiai pasižymėjo dvitaškiu (17:18), tačiau per likusį laiką nepelnė nė taško, o varžovai jų įmetė 10 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jau turėjo dviženklį pranašumą – 28:17.

Antrojo kėlinio pirmoje dalyje dzūkai kontroliavo situaciją, bet Lietkabelio“ atkarpa 6:0 leido per pusę sumažinti deficitą – 35:40. Nors „Dzūkija“ čia pat vėl pirmavo 10 taškų persvara (45:35), Kazio Maksvyčio auklėtiniai prieš didžiąją pertrauką nežymiai pagerino savo situaciją – 39:47.

Gavę pylos nuo savo trenerio „Lietkabelio“ žaidėjai ėmė demonstruoti kur kas geresnę gynybą ir tai iš karto davė vaisių – 11:2 laimėta atkarpa leido išlyginti rezultatą – 52:52. Paskutinės kėlinio atakos metu Jermaine‘as Love‘as pelnė taškus ir po labai ilgos pertraukos išvedė svečius į priekį – 56:55.

Ketvirtajame kėlinyje prabėgus 3 minutėms „Dzūkija“ dar pirmavo 62:60, bet „Lietkabelis“ spurtavo 8:0 bei atitrūko – 68:62. Netrukus sėkmingai žaidęs Valdas Vasylius pridėjo dar ir tritaškį – 71:64. Dzūkai dar priartėjo (64:68) ir turėjo šansą dar labiau sumažinti deficitą, bet „Lietkabelis“ atsilaikė ir likus pusantros minutės Miljanas Pavkovičius smeigė tritaškį (76:66), kuris atsakė į visus likusius klausimus.

„Dzūkija“: Julius Jucikas 16 (6 atk. kam.), Osvaldas Mačernis 12, Edvinas Jezukevičius 10 (5 atk. kam.), Arvydas Eitutavičius 9.

„Lietkabelis“: Simas Buterlevičius 24 (5/8 tritaškiai), V.Vasylius 19, Mile Iličius 15 (5 atk. kam.).