Naujienos

A.Valeika: nėra nė vienos neįveikiamos komandos

2015 10 04

Artūras Valeika pirmosiose „Tete-a-tete Casino-LKL“ sezono rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ komandoje žaidė ilgiau nei per visą 2014–2015 m. sezono finalo seriją tarp Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Kauno „Žalgirio“. „Lietkabeliui“ paskolintas 30 metų 207 cm ūgio „centras“ vėl mėgaujasi dideliu minučių skaičiumi. Ir jau antrajame čempionato mūšyje jo laukia buvusios komandos barjeras.

„Ten liko nemažai komandos draugų, todėl norisi sužaisti gerai. Norisi laimėti“, – LKL.lt atviravo „Lietkabelio“ naujokas.

Jo teigimu, neįveikiamu šiais laikais nebėra. Jei pasitinki varžovą atsipalaidavęs, gali būti skaudžiai nubaustas.

Tačiau, be abejo, „Lietuvos rytas“ išlieka akivaizdus rungtynių favoritas, o A.Valeika žino vienintelį būdą, kaip „Lietkabelis“ gali tikėtis intrigos.

„Lietkabelio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikovą Panevėžyje 17 val. tiesiogiai transliuos portalas Krepsinis.net

– Rungtynėse su „Lietuvos rytu“ favoritas aiškus. Kaip panevėžiečiai turi žaisti, kad galėtų tikėtis išlaikyti intrigą ir pabandyti pateikti staigmeną? – LKL.lt paklausė A.Valeikos.

– Turime žaisti su dviguba energija. Visada su grandais turi taip žaisti. Kitaip neturėsi šanso pagalvoti apie pergalę ar atkaklią dvikovą. Žinote, kaip yra su tais grandais. Jei gerai sekasi ir žaidi su jais iki paskutinių akimirkų, paskutinę minutę gali visko nutikti. Kita vertus, jei visi nebūsime pasiruošę kovoti šimtu procentų, apie intrigą net neturėsime progos pagalvoti.

– Kalbant apie dvigubą energiją, jums turbūt jos netrūks, kai žaisite prieš buvusią komandą?

– Prieš buvusią komandą tikrai norisi sužaisti gerai. Ten liko nemažai mano komandos draugų ir noriu sužaisti gerai. Norisi laimėti.

– „Lietuvos ryte“ atlikdavote epizodinį vaidmenį, o dabar „Lietkabelyje“ žaidimas sukasi apie jus. Smagu vėl jausti tą krepšinio skonį?

– Smagu tiek žaisti. Nėra tokio krepšininko, kuris nenorėtų daug rungtyniauti. Po tokio ilgo praėjusio sezono, kai teko sėdėti ant suolo, reikia vėl pajausti žaidimą ir priprasti prie didelių minučių.

– „Lietuvos ryto“ gretose traumuoti Artūras Gudaitis ir Žygimantas Janavičius. Kita vertus, kai toks ilgas vilniečių atsarginių suolas, tos traumos turbūt mažai ką keičia?

– Tokioje komandoje gali žaisti nuo pirmo iki dvylikto krepšininko. Visi žmonės žaidžiantys. Nemanau, kad tai bus didelis „Lietuvos ryto“ praradimas. Jei vienas iškrenta, ten ateina kitas.

– Bet sėkmingas Alytaus „Dzūkijos“ pasipriešinimas vilniečiams prieš rungtynes su „Lietuvos rytu“, ko gero, įkvėpia?

– Nėra nė vienos neįveikiamos komandos. Pastaraisiais metais mažai kas išvengia pralaimėjimų. Visada kažkada suklumpa ir kažkada ateina tas laikas. Gal komanda atsipalaiduoja, gal dar kas nors. Visada reikia žaisti.

– Kokias „Lietkabelio“ problemas atskleidė pirmasis pralaimėjimas „Vytautui“?

– Ne tai kad parodė trūkumus, o tiesiog žaidėjai pamatė, ko neįvykdėme. Vienintelė problema – nevykdėme plano.

– Gal „Lietkabeliui“ dar trūksta susižaidimo?

– Esame profesionalai. Turime žaisti ir savo darbą atlikti gerai. Nėra taip, kad dar esame nesusižaidę.

2020-2021: